Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Powrót do przeszłości

W pewnym wieku każdy człowiek wraca pamięcią do czasów swojego dzieciństwa i młodości. Często do wycieczek szkolnych, kiedy ze swoim rówieśnikami z klasy czy podwórka poznawał odległe miejsca.

Grupa seniorów z suchaczańskiego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów robi dość często takie powroty do przeszłości. W ostatni weekend czerwca br. zafundowali sobie dwudniową wycieczkę do Warszawy, miejsca, gdzie bywali kiedyś jako dzieci czy młodzież. Po latach, stolica ma w ich oczach zupełnie inny obraz. Teraz nie nudziły - jak kiedyś - zwiedzania muzeów, łazienkowskiego parku, starówki czy też innych urokliwych zakątków. Już sama podróż była kiedyś wielka atrakcją. Dziś jednak wszystkie miejsca budziły szczególne zainteresowanie. Dla Zygmunta Madery, jednego z uczestników wycieczki, ogromnym przeżyciem było np. odwiedzenie Szkoły Głównej Gospodarstwa wiejskiego (SGGW). Tę uczelnię przy Rakowieckiej ukończył on 55 lat temu i nigdy wcześniej tam nie zaglądał! To była niezwykła chwila z ogromną radością i szczerymi łzami wzruszenia. Wspomnienia zrobiły swoje... Oprócz ambitnych punktów programu, seniorzy zadbali także o rozrywki - te bardziej przyziemne, jak np. lody czy przejażdżki po Królewskich Łazienkach.
Emeryci z Suchacza znów pokazali jak można aktywnie żyć. Korzystają z każdej okazji, a powroty do przeszłości są jedną z ich ulubionych form wypoczynku.

Sylwester M. Jarkiewicz

Foto. Jolanta Hirko

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Sylwester M. Jarkiewicz oraz opublikowany na portalu Dziennik Elbląski: Sentymentalna wycieczka do Warszawy
Oceń artykuł:

(0)