Jacek Protas zdobył najwięcej głosów w okręgu wyborczym nr 34. Teraz został wiceministrem

2023-12-20 09:38:20(ost. akt: 2023-12-20 09:51:36)

Autor zdjęcia: Archiwum Redakcji

– Obiecuję pracować dla Was, dla wszystkich Polek i Polaków. Zagospodaruję do tego całą moją wiedzą i wieloletnie doświadczenie w tym obszarze – przekazuje Jacek Protas (KO), pierwszy polityk z naszego regionu, który oficjalnie został wiceministrem.
– Dziękuję za zaufanie i powierzenie mi stanowiska wiceministra. To dla mnie ogromny zaszczyt i jednocześnie wielkie zobowiązanie – napisał w mediach społecznościowych Jacek Protas, który pełni również funkcję przewodniczącego warmińsko-mazurskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że w tegorocznych wyborach parlamentarnych obecny wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Protas zdobył najwięcej głosów w swoim okręgu wyborczym (34) — 35 745.

W rządzie Donalda Tuska ma być jeszcze co najmniej trzech wiceministrów pochodzących z Warmii i Mazur. Wiceministrami aktywów państwowych mają zostać poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek oraz poseł Zbigniew Ziejewski (PSL). Z kolei na wiceministra sportu typowany jest znany niegdyś siatkarz Ireneusz Nalazek (Lewica).