Taksówkarz groził nożem pasażerom. Został zatrzymany przez policję

2024-01-03 13:24:34(ost. akt: 2024-01-03 13:25:00)

Autor zdjęcia: PAP

Policjanci zatrzymali 25-letniego obywatela Gruzji, który, jako taksówkarz miał żądać dodatkowej opłaty za przejazd i grozić pasażerom nożem. Podczas zatrzymania mężczyzny w sopockim hostelu funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyźnie narkotyki oraz nóż.
Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski powiedział PAP, że we wtorek po godz. 14 policjanci przyjęli zawiadomienie o usiłowaniu kradzieży rozbójniczej, do której doszło w poniedziałek nad ranem.

"Pokrzywdzony wraz ze znajomymi skorzystali z usługi przejazdu taxi. Mężczyźni opłacili przejazd za pomocą aplikacji, a gdy dotarli na miejsce, kierowca miał żądać zapłaty za kurs. Pasażerowie odmówili, wówczas mężczyzna stał się agresywny, wyciągnął nóż i groził im" - dodał Chrzanowski.

Policjanci ustalili, że poszukiwany taksówkarz przebywa w Sopocie. Wieczorem zatrzymali 25-latka w hostelu, w którym mieszkał. Podczas kontroli policjanci ujawnili i zabezpieczyli przy nim narkotyki oraz nóż.

Zabezpieczony został także telefon z aplikacją służącą do zamawiania i rozliczania przejazdu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu.

Mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i odpowie za posiadanie narkotyków. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 do 20 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia.

PAP