Elbląg wskrzesza Piekarczyka. Hit czy kit?

2024-01-08 09:14:05(ost. akt: 2024-01-08 12:22:17)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

W ostatnim czasie ratusz postawił na reklamę Elbląga przy pomocy Piekarczyka, którego przywrócono do żywych.
Słynny elbląski bohater nie był do tej pory wystarczająco wykorzystywany do promowania miasta. Aby to zmienić, postanowiono zakupić nowy kostium Piekarczyka. Kosztował 6 tys. zł i obecnie to on jest wykorzystywany podczas miejskich imprez. Po opublikowaniu przez nas tej wiadomości ze strony mieszkańców pojawiło się kilka głosów ulgi wskazujących, że Piekarczyki pojawiające się na miejskich imprezach w końcu przestaną straszyć swoim wyglądem. Trzeba przyznać, że dużo w tym prawdy, a wcześniejsze kostiumy wyjątkowo nie wzbudzały sympatii.

Ale nowy kosztowny kostium Piekarczyka to był dopiero początek. Miasto postawiło na promocję za pomocą filmików umieszczanych w sieci. Przedstawiają one Piekarczyka prowadzącego zwykłe życie mieszkańca Elbląga, który jak każdy z nas ma swoje mniejsze i większe przygody. Oglądając filmiki z elbląskim bohaterem, można sporo dowiedzieć się nie tylko o naszym mieście, ale i o aktualnych wydarzeniach.

— Autorem filmów promocyjnych z postacią Piekarczyka jest Departament Promocji i Turystyki UM. Sukcesywnie budowany jest tzw. content dotyczący miejskiej legendy Piekarczyka. Filmy publikowane są na wszystkich miejskich portalach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia przygód naszego Piekarczyka. Koncepcja, produkcja i montaż są realizowane przez pracowników Departamentu, bez angażowania dodatkowych środków — przekazuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM.

Trzeba przyznać, że mimo iż pomysł na filmiki z Piekarczykiem jest bardzo wtórny, to zapytani przez nas elblążanie przyznają, że przyjemnie im się je ogląda. Jednak zgodnie twierdzą, że pomysł jest spóźniony o przynajmniej kilka lat, jeśli nie dekadę.
— Zamiast pomysłów z jakimiś ślimakami trzeba było ożywić Piekarczyka dużo wcześniej — kwituje jeden z mieszkańców.
Piekarczyk ożył na nowo. Czy promocja Elbląga za pomocą nowej strategii miasta to hit, czy kit?
pokaż wyniki »

Fot. UM Elbląg

Fot. Ryszard Biel

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg