Andrzej Śliwka: Zebraliśmy 3 tys. głosów poparcia. To rekord w Elblągu. Oto kandydaci PiS do Rady Miejskiej w Elblągu [ZDJĘCIA]

2024-03-04 18:26:43(ost. akt: 2024-03-04 22:26:30)
Poseł Andrzej Śliwka przedstawił kandydatów PiS na radnych do Rady Miejskiej w Elblągu. Na listach znaleźli się m.in. obecni radni, działacze sportowi, społeczni i katoliccy, pedagodzy oraz nauczyciele.
W poniedziałek 4 marca o godzinie 16 minął termin rejestracji kandydatów na radnych. Andrzej Śliwka, kandydat na prezydenta Elbląga, spotkał się z mediami na Starym Mieście, aby poinformować o tym, ile podpisów udało się zebrać pod listami kandydatów PiS na radnych do Rady Miejskiej w Elblągu. Przedstawił też liderów w każdym z pięciu okręgów.

— Jesteśmy po rejestracji naszych list. Blisko 3 tysiące podpisów to rekordowa liczba, największa w Elblągu — mówił na Starym Mieście przy napisie „Elbląg” poseł Andrzej Śliwka.

— Są to osoby, które pochodzą z Elbląga, są związane z Elblągiem, dbają o Elbląg i chcą się zaangażować w to, aby nasza mała ojczyzna zmieniła się na lepsze — dodał Śliwka, rozpoczynając prezentację liderów list.

W okręgu nr 1 „jedynką” został Rafał Traks, w okręgu nr 2 — były wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski, w okręgu nr 3 — Paweł Kowszyński, w okręgu nr 4 — Jolanta Lisewska, a w okręgu nr 5 — Marek Pruszak.

Przypomnijmy, że każda z list kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Elblągu powinna być poparta podpisami co najmniej 150 osób, które mieszkają w Elblągu i są ujęci w Centralnych Rejestrze Wyborców w jednym z obwodów na terenie Elbląga. A więc aby zarejestrować listy kandydatów na radnych w naszym mieście, wystarczyło zebrać 750 podpisów.


Kandydatki i kandydaci PiS do Rady Miejskiej w Elblągu


Okręg nr 1
1. Rafał Traks
2. Sebastian Czyżyk - Skoczyk
3. Joanna Grykiel-Figielska
4. Tomasz Osiowski
5. Emilia Dębska
6. Mariusz Pelc
7. Marzena Prusiecka

Okręg nr 2
1. Piotr Opaczewski
2. Jolanta Janowska
3. Bartłomiej Piór
4. Janusz Hajdukowski
5. Adriana Pilarska
6. Barbara Kuśniewska
7. Arkadiusz Majewski

Okręg nr 3
1. Paweł Kowszyński
2. Jacek Domeracki
3. Elżbieta Banasiewicz
4. Celina Orych
5. Kazimierz Stańczyk
6. Tomasz Milewski
7. Zofia Szawara


Okręg nr 4
1. Jolanta Lisewska
2. Michał Rutkowski
3. Andrzej Szatkowski
4. Agnieszka Niewińska
5. Piotr Strzyżewski
6. Agnieszka Niedźwiecka
7. Waldemar Tatarski

Okręg nr 5
1. Marek Pruszak
2. Kamil Zdziech
3. Celina Kardasz
4. Bożena Świderska
5. Ryszard Tomczyński
6. Elwira Karczewska
7. Walentyna Łojewska