Były wiceprezydent Michał Missan o współpracy Elbląga z Trójmiastem

2024-04-03 11:41:11(ost. akt: 2024-04-03 23:21:34)
Michał Missan, wiceprezydent Elbląga

Michał Missan, wiceprezydent Elbląga

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Michał Missan, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga zapowiedział, że spotka się z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. Rozmowy mają dotyczyć wielowymiarowej współpracy obu miast.
Na spotkaniu poruszona ma być kwestia projektu szybkiego połączenia kolejowego pomiędzy Trójmiastem a Elblągiem.

— Wiemy, że w parlamencie trwają prace nad utworzeniem nowego projektu pod tytułem połączenia Trójmiasto-Elbląg przez Nowy Dwór Gdański. Jest to w fazie planowania strategicznego. Myślę, że Trójmiasto i Elbląg ma w tym interes — mówił Michał Missan. 

Podczas konferencji prasowej zwołanej w tej sprawie zaprezentowano również przedstawicieli młodego pokolenia kandydujących do rady miasta: Martę Kubacką-Ignaciuk, Tomasza Budzińskiego. Z kolei do sejmiku województwa kandyduje Michał Butkiewicz.

— Zwróciliśmy szczególną uwagę na tematy komunikacji publicznej, zarówno miejskiej, regionalnej, jak i kluczowe dla rozwoju Elbląga połączenie z Trójmiastem. Ponadto zaznaczyliśmy jak ważne jest wsłuchiwanie się w głos wszystkich mieszkańców, w tym tych młodych, w ramach planowanego biura konsultacji społecznych. Głos młodych jest dla nas szczególnie ważny, dlatego po zwycięskich wyborach powołany zostanie pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Dzieci i Młodzieży, który będzie czuwał nad tym, aby młodzi mieli realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość — przekazał Michał Butkiewicz.

mk/raz