Braniewo: Stał na moście i groził, że skoczy do Pasłęki

2024-04-16 14:19:53(ost. akt: 2024-04-16 14:23:28)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

48-letni mężczyzna stał za barierkami ochronnymi mostu i groził, że skoczy do rzeki. Do próby samobójczej nie doszło dzięki świadkom zdarzenia, którzy zapobiegli tragedii.
We wtorek 16 kwietnia, o godz. 9:45, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnej próbie samobójczej w Braniewie.

Na moście (w pobliżu stadionu miejskiego) 48-letni mężczyzna groził, że skoczy do rzeki Pasłęki. Mężczyzna przeszedł za bariery ochronne. Został przytrzymany, a następnie wciągnięty na most przez świadków zdarzenia.

Po przyjeździe służb ratowniczych 48-latka przekazano załodze zespołu ratownictwa medycznego i przewieziono do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy PSP w Braniewie, którzy zabezpieczyli mężczyznę przed wychłodzeniem, braniewscy policjanci oraz załoga zespołu ratownictwa medycznego.

Nie obawiaj się poprosić o pomoc!


Pamiętaj, każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
Fot. PSP Braniewo

Fot. PSP Braniewo

PSP Braniewo