Logistyka nowym kierunkiem studiów w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu

2024-04-17 06:00:00(ost. akt: 2024-04-16 22:26:35)
Studia będą trwać sześć semestrów i kończyć  się tytułem licencjata

Studia będą trwać sześć semestrów i kończyć się tytułem licencjata

Autor zdjęcia: ANS Elbląg

Akademia Nauk Stosowanych od nowego roku akademickiego wystartuje z nowym kierunkiem. Mowa tu o bezpłatnych studiach licencjackich na kierunku logistyka.
Elbląska uczelnia publiczna otrzymała zielone światło od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku logistyka wystartują w październiku tego roku.

Studia będą trwać sześć semestrów i kończyć się tytułem licencjata. Kierunek logistyka będzie odbywał się w trybie stacjonarnym. Najważniejszy w studiach logistycznych będzie aspekt praktyczny. Studenci będą brać udział w dużej liczbie ćwiczeń, projektów i laboratoriów.

— W Elblągu mamy szereg firm logistycznych i transportowych, a także jako miasto otwieramy się na morze, czyli nowe perspektywy działań logistycznych — powiedział rektor dr inż. Jarosław Niedojadło.

Przekop Mierzei Wiślanej jest dużą szansą dla Elbląga, także ze względów logistycznych. Region może rozwijać się dzięki transportowi towarów zarówno drogą lądową, jak i wodną. W związku z tym potrzebni będą wykwalifikowani specjaliści i Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu chce to zaplecze kadrowe zapewnić.

Kierunek logistyka był konsultowany z przedstawicielami władz elbląskich, instytucji oraz przedsiębiorstw, które działają w regionie, a także poza jego obszarami.

Absolwenci kierunku logistyka będą mogli pracować w wielu miejscach, między innymi w firmach logistycznych, spedycyjnych, w jednostkach wojskowych czy służbie zdrowia.

Ukończenie studiów będzie w pewnej części zwalniało z egzaminu pisemnego w momencie ubiegania się o certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym.

Studenci będą mogli skorzystać z nieodpłatnych szkoleń w postaci e-learningu, a także będą mogli podejść do egzaminów w pięciu obszarach: transport drogowy, spedycja, magazyn, manager w branży TSL.

Jeden przedmiot specjalistyczny będzie odbywał się w języku angielskim i prowadzony będzie przez nauczycieli akademickich, którzy nie są lektorami. Ma to pomóc studentom w przełamywaniu barier komunikacyjnych. Oprócz tego będą prowadzone klasyczne lektoraty w języku angielskim i niemieckim.
Studia będą kończyć się projektem dyplomowym. Student będzie musiał opracować analizę postawionego przed nim problemu, rozwiązać go i przedstawić wnioski.
Minimalna liczba studentów, aby kierunek mógł ruszyć, to 20.
MK