Żonkilowe Pola Nadziei rozkwitły też w Pasłęku

2024-04-18 15:46:10(ost. akt: 2024-04-18 15:46:56)
Ta akcja każdego roku cieszy się ogromną popularnością. W niedzielę 14 kwietnia 2024 r. ponad 100 wolontariuszy z Pasłęka, Zielonki Pasłęckiej i Drulit kwestowało na rzecz Elbląskiego Hospicjum w ramach światowej akcji „Pola Nadziei”.
W ten wyjątkowy dzień w Pasłęku datki zbierano przy parafiach św. Józefa i bł. Jerzego Matulewicza, parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Drulitach, parafii św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej oraz parafii greckokatolickiej p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pasłęku.

— Podczas mszy świętych księża zachęcali do wsparcia tej cennej akcji, podkreślając znaczenie nadziei, którą możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, zwłaszcza cierpiącemu i osamotnionemu. Główne zbiórki za nami, jednak przez najbliższe dni akcję będzie można nadal wesprzeć, ponieważ kwesty będą kontynuowane w Przedszkolu nr 1 oraz Przedszkolu nr 2 oraz na terenie Szkoły Podstawowej w Rogajnach i na terenie Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej — zapewniają organizatorzy.

Przypomnijmy: „Pola Nadziei” to światowa akcja edukacyjno-charytatywna, podczas której zbierane są fundusze dla hospicjów. W każdą akcję angażują się wolontariusze, dzięki którym rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Hospicjum Elbląskie opiekuje się ciężko chorymi osobami, a opieka ta jest dla chorych bezpłatna.

Opr. raz