Hufiec ZHP w Braniewie ruszył w teren! Połączyli naukę z przygodą i integracją w pięknym otoczeniu Pieniężna

2024-04-24 09:52:25(ost. akt: 2024-04-24 09:58:51)
Harcerze z 11 Grunwaldzkiej Drużyny Starszoharcerskiej „Melcekuke” przeprowadzili na terenie Pieniężna niezwykłą grę terenową, która miała na celu nie tylko integrację i zabawę, ale także edukację historyczną. Pod czujnym okiem druha Arka Witkowskiego uczestnicy mieli okazję poznać ciekawe fakty związane z historią Pieniężna i okolic, a także zapoznać się z życiorysem Mikołaja Kopernika.
Uczniowie klas piątych miejscowej szkoły brali udział w różnorodnych zadaniach, które sprawdzały ich umiejętności pracy w grupie, precyzję oraz zdolności logicznego myślenia. Część zadań polegała na bieganiu na czas, otwieraniu zaszyfrowanych skrzynek z kolejnymi wyzwaniami, a nawet na wykonywaniu ćwiczeń z chustą Klanza.

Nie zabrakło również elementu wspólnego ogniska, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z gry terenowej. Na zakończenie harcerze wręczyli pamiątkowe medale i nagrody, które stanowiły symboliczną nagrodę za zaangażowanie i aktywność podczas wyprawy.

Organizacja tej wyjątkowej gry nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu instytucji i osób zaangażowanych w przedsięwzięcie. Harcerze serdecznie dziękują Nadleśnictwu Orneta, Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej z Pieniężna, Miejskiemu Domowi Kultury w Pieniężnie, funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Grzechotkach, Stowarzyszeniu Przyjaciół Pieniężna oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Pieniężnie za ich nieocenione wsparcie.

Dzięki zaangażowaniu i pasji harcerzy z Hufca ZHP Braniewie uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję połączenia nauki z przygodą i integracją w pięknym otoczeniu Pieniężna. To z pewnością był dzień pełen emocji, radości i wartościowych doświadczeń dla wszystkich zaangażowanych w to wyjątkowe wydarzenie.

Opr. raz