Marcin Kuchciński ponownie marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego

2024-05-14 16:51:31(ost. akt: 2024-05-14 18:07:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jest już nowy zarząd województwa. Zgodnie z przewidywaniami marszałkiem został ponownie Marcin Kuciński z Koalicji Obywatelskiej. Pracami Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego pokieruje Bogdan Bartnicki z PSL. Jest też elbląski akcent. Robert Turlej, były radny Rady Miejskiej w Elblągu został członkiem zarządu.
Radni na wznowionej sesji wybrali najpierw przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, którym został Bogdan Bartnicki z PSL. Następnie dokonali wyboru zarządu województwa. Po zawarciu koalicji byłą to już tylko czysta formalność.

Zgodnie z tym, co już pisaliśmy, marszałkiem został ponownie Marcin Kuchciński (KO). Jego kontrkandydatką była Małgorzata Kopiczko (PiS). Na Marcina Kuchcińskego zagłosowało 19 radnych a na kandydatkę PiS — 11.

Następnie marszałek Kuchciński zgłosił czterech kandydatów do zarządu województwa. Radni przegłosowali te kandydatury. I tak wicemarszałkami zostali Sylwia Jaskulska (PSL) i Katrzyna Sobiech (KO), a członkami zarządu Maria Bąkowska PSL i Robert Turlej (KO).