Rowerami do Krainy Kanału Elbląskiego. Uczestnicy Miejskiej Wycieczki Rowerowej odwiedzą Topolno Wielkie i Wysoką

2024-05-16 13:06:37(ost. akt: 2024-05-16 13:07:39)

Autor zdjęcia: MOSiR

Niedzielna (19 maja) Miejska Wycieczka Rowerowa poprowadzi przez Krainę Kanału Elbląskiego. Odwiedzimy Topolno Wielkie i Wysoką. Zobaczymy jakie atrakcje i ciekawe miejsca uda nam się znaleźć, rzucimy również okiem na daleką panoramę Elbląga.

Z Elbląga ruszymy w kierunku Komorowa Żuławskiego i Jelonek, aby od wschodu okrążyć jezioro Drużno i dotrzeć w okolice docelowych wsi. Droga powrotna do Elbląga będzie prowadziła przez Krzewsk i Raczki Elbląskie. Trasa wycieczki będzie wiodła po drogach różnego rodzaju, pojawią się płyty, szuter oraz asfalt. Rekomendujemy jazdę na rowerach trekingowych, miejskich, gravelach i górskich.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, w granicach 15 km/h, dopasowane do długości trasy, warunków terenowych i pogody. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój planowany jest w Topolnie Wielkim i Wysokiej. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego przygotowanego przez Gminę Elbląg.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2024 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach sezonu 2024). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może ją nabyć za 10 zł w siedzibie elbląskiego oddziału PTTK przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w ww. książeczce.

Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Start 19 maja (niedziela) o godzinie 10:00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem. Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 14:00, jest bezpłatny.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki, Gminą Elbląg i Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej.

MOSiR