Braniewo też ma swój napis. Do miasta zawitał też ... ślimak

2024-06-14 14:22:43(ost. akt: 2024-06-14 14:38:42)

Autor zdjęcia: Fotograf Justyna Sładkiewicz

W ubiegłym tygodniu najstarsze miasto na Warmii zyskało nową atrakcję — stalowy biały napis „Braniewo”, który świeci się, gdy zapada zmrok. Konstrukcja znajduje się w pobliżu amfiteatru miejskiego.
Napis jest wyjątkowy, gdyż literkę „i” zastępuje klucz nawiązujący swoim wyglądem do symbolicznych kluczy-witaczy, które znajdują się przy ul. Elbląskiej i Olsztyńskiej. Nowa atrakcja bardzo spodobała się mieszkańcom Braniewa, a zwłaszcza tym najmłodszym. W przeciwieństwie do napisu „Elbląg”, który znajduje się w sąsiednim mieście, stalowa konstrukcja braniewskiego napisu jest bardzo stabilna.

Przy okazji warto dodać, że władze Braniewa postanowiły promować miasto za pomocą miniaturowych kluczy-witaczy, które przekazują w prezencie osobom wspierającym miasto lub po prostu na pamiątkę.

Obok amfiteatru pojawiła się też pomarańczowa ławeczka z postacią ślimaka, który jest symbolem krajowej sieci Cittaslow, do której obok innych 37 polskich miast należy też Braniewo. W tym roku to właśnie Braniewo było gospodarzem jubileuszowego XV Festiwalu Miast Cittaslow. Ideą międzynarodowego ruchu Cittaslow jest propagowanie w mniejszych miejscowościach kultury dobrego, harmonijnego życia, stanowiącego alternatywę wobec wielkomiejskiego pośpiechu i postępującej globalizacji.
Fot. EG

Fot. Fotograf Justyna Sładkiewicz

Fot. EG

Fot. Fotograf Justyna Sładkiewicz

Fot. Fotograf Justyna Sładkiewicz