Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu przy ulicy Królewieckiej czeka na remont

2024-07-09 18:00:00(ost. akt: 2024-07-09 19:08:06)

Autor zdjęcia: EG

Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny przy ulicy Królewieckiej, czyli popularny „Krasnal”, doczeka się remontu. A konkretnie wyremontowane i zagospodarowane ma być drugie piętro w ośrodku.
Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutycznego Dzieci i Młodzieży przy ul. przy Królewieckiej jest publicznym podmiotem leczniczym prowadzącym działalność, która w szczególności polega na rehabilitacji i terapii oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieci i młodzieży.

— W ośrodku działają poradnie: rehabilitacyjna dla dzieci, wad postawy, neurologiczna dla dzieci, dla osób z autyzmem dziecięcym i logopedyczna. Udzielamy świadczeń z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej oraz ośrodka rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Dodatkowo w ośrodku funkcjonuje Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Krasnal”, gdzie organizowane są zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju — wylicza dyrektor Marzena Figant.

I dodaje: — Ośrodek bardzo się rozwija, na tych dwóch niższych kondygnacjach brakuje nam już miejsca — powiedziała dyrektor.

Ale Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny przy ulicy Królewieckiej, czyli popularny „Krasnal”, już niedługo doczeka się remontu. A konkretnie wyremontowane i zagospodarowane ma być drugie piętro w ośrodku.

To bardzo ważna inwestycja dla tej placówki.

— Realizacja inwestycji zdecydowanie poprawi komfort udzielanych świadczeń. Pomieszczenia będą przestronne i dobrze doświetlone. Zainstalowana zostanie centrala wentylacyjna dla tej części budynku. Wszystkie pomieszczenia będą klimatyzowane, co szczególnie w okresie letnim bardzo poprawi komfort pracy z pacjentem — cieszy się Marzena Figant.

Ośrodek już przygotowuje niezbędne dokumenty do realizacji opisanej inwestycji. Problemem są też finanse, które ośrodek dopiero ma zamiar pozyskać, aby zrealizować remont.

— Pełna dokumentacja projektowa będzie gotowa pod koniec października tego roku, dopiero wtedy ruszymy z przetargiem. Roboty budowlane raczej w tym roku nie ruszą; może uda nam się wyłonić wykonawcę, a przynajmniej rozpocząć procedurę. Pozostaje również kwestia finansów. Jesteśmy na etapie poszukiwania środków na realizację przedsięwzięcia. Inwestycja będzie realizowana w działającym budynku, ale zrobimy wszystko, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla pacjentów — powiedziała dyrektor.