Nową pełnomocnik do spraw dzieci i młodzieży została Sylwia Bożyk: Wierzę w dialog i współpracę pomiędzy urzędem a młodzieżą

2024-07-10 16:15:00(ost. akt: 2024-07-10 16:31:54)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Poznaliśmy elbląskiego pełnomocnika do spraw dzieci i młodzieży. Została nim Sylwia Bożyk. Utworzenie takiego stanowiska zapowiadał jeszcze w swojej kampanii wyborczej Michał Missan, prezydent Elbląga.
Sylwia Bożyk ma 25 lat. Od roku pracuje w Departamencie Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu. Specjalizuje się w przestrzeni mediów społecznościowych.

— Pełnomocnikiem do spraw dzieci i młodzieży będzie pani Sylwia Bożyk. Uważam, że ma bardzo dobre wykształcenie w tym kierunku. Od roku pracuje w Departamencie Promocji i Turystyki i zajmuje się również przedsięwzięciami, które są dedykowane ludziom młodym. Pani Sylwia od dzisiaj zaczyna pracę — poinformował w środę prezydent Michał Missan.

Sylwia Bożyk zajmie się koordynacją wszelkich działań mających na celu zapewnienia dzieciom i młodzieży ochrony i pomocy, inicjowaniem programów, które mają poprawić ich warunki życia, a także współpracą i reprezentowaniem prezydenta Elbląga w kontaktach z organizacjami i instytucjami, których działalność jest do nich adresowana.

— Na wstępie chciałam bardzo podziękować panu prezydentowi za zaufanie. Wspólnie chcemy, aby młodzież, studenci, dzieci i rodzice czuli się częścią tego miasta. Wierzę, że wspólnie wypracujemy porozumienie, wierzę w dialog i współpraca pomiędzy urzędem a młodzieżą, rodzicami, i to jest właśnie moja funkcja. Tak ją oceniam. Chcę być łącznikiem pomiędzy władzami miasta a młodymi ludźmi. Zapraszam do kontaktu osobistego, telefonicznego, mailowego — powiedziała Sylwia Bożyk.

Z Sylwią Bożyk można kontaktować się osobiście w Ratuszu Staromiejskim, telefonicznie: 55 239 34 32 oraz za pomocą poczty elektronicznej: sylwia.bozyk@umelblag.pl.

MK

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg