Czwartek, 1 grudnia 2022. imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Elbląscy bokserzy zdobyli przepustki na mistrzostwa Polski


2013-03-06 19:09:48 (ost. akt: 2013-03-06 18:13:00)
W turnieju Grand Prix PZB najlepiej spośród elblążan spisali się Arkadiusz Lubomski (Kontra) i Marcin Śnitko (Tygrys)

W turnieju Grand Prix PZB najlepiej spośród elblążan spisali się Arkadiusz Lubomski (Kontra) i Marcin Śnitko (Tygrys)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Blisko 190 zawodników wzięło udział w trzecim turnieju Grand Prix Polskiego Związku Bokserskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Najlepiej spośród elblążan spisali się Arkadiusz Lubomski (Kontra) i Marcin Śnitko (Tygrys), którzy dotarli do półfinałów. Ten pierwszy, walczący w kat. 49 kg, odpadł z turnieju po porażce z Wojciechem Perytem (Broń Radom). Śnitko w kat. +91 kg najpierw pokonał Kamila Ołtaszewskiego (Radomiak Radom) 3:0, a z powodu kontuzji nie przystąpił do półfinałowej walki.

Wcześniej z turniejem pożegnali się dwaj pięściarze Kontry Grzegorz Brynda (56 kg) i Andrzej Wasilewski (60 kg). Zwłaszcza Brynda nie może zaliczyć swojego występu do udanych. Był w gronie faworytów do wygrania kat. 56 kg, ale odpadł z turnieju już po pierwszej przegranej walce z późniejszym zwycięzcą tej kategorii Tomaszem Resulem (Skorpion Szczecin) 1:2.

— Wszyscy elblążanie występujący w Ząbkowicach Śląskich, a także Dawid Tarka (Tygrys, 49 kg) wywalczyli awans do mistrzostw Polski, które odbędą się 20-24 marca w Zawierciu — mówi trener Kontry Kamil Stemplewski.
JK

Źródło: Dziennik Elbląski