Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym na lodowisku Helena

2013-03-07 13:05:34 (ost. akt: 2013-03-07 09:57:48)
Na lodowisku Helena odbędą się mistrzostwa w łyżwiarstwie figurowym

Na lodowisku Helena odbędą się mistrzostwa w łyżwiarstwie figurowym

Autor zdjęcia: UKS Szóstka

W najbliższy weekend (8-9 marca) elbląskie lodowisko „Helena” przy ulicy Karowej, stanie się areną Mistrzostw Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym oraz Pucharu Elbląga w łyżwiarstwie synchronicznym. Już w najbliższy piątek przyjadą do Elbląga najlepsi młodzi polscy łyżwiarze figurowi.

W piątek i sobotę soliści i solistki będą rywalizować w trzech klasach: brązowej, srebrnej i złotej. W sobotę zaprezentują się także formacje synchroniczne. Rywalizacja przebiegać będzie zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, zaś zawodnicy oceniani będą przez zawodowych sędziów PZŁF na podstawie umiejętności zaprezentowanych w programach.

Zawody organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka”, zaś prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk objął honorowy patronat nad imprezą. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

— Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć taniec na lodzie, wyszukane kombinacje skoków oraz widowiskowe piruety — mówi Marek Gierszewski z UKS Szóstka. — Wstęp na widownię jest wolny.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic #1015325 | 213.184.*.* 8 mar 2013 09:43

    wszystkie wazne zawody na lodowisku w Elblągu,bo w Olsztynie same orliki.Gdzie obiecane przez pana prezydenta zadazsenie lodowiska na Jeziołowicza?

    odpowiedz na ten komentarz