Czwartek, 29 września 2022. imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Sjaelso ma zapłacić za remont parkingu przy ul. Nowowiejskiej

2013-03-08 07:00:00 (ost. akt: 2013-03-07 16:06:34)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Władze miasta zapowiadają, że ma się skończyć koszmar kierowców korzystających z placu parkingowego między Biedronką a dawną Spyżą w okolicach ul. Nowowiejskiej. Prace przy naprawie dziurawej nawierzchni rozpoczną się w ciągu najbliższych dni – być może jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej w poniedziałek, 11 marca. Kosztami prac ma zostać obciążona firma Sjaelso.

Ta duńska firma, przypominamy, miała (i jak zapowiada, ma nadal) wybudować w tej okolicy galerię handlową – Porto 55. Inwestycja jak dotąd nie powstała, ale jej smutną pamiątką jest właśnie przypominająca ser szwajcarski nawierzchnia placu parkingowego.

Być może już niedługo trwający od wielu miesięcy koszmar klientów parkingu przy Nowowiejskiej się skończy. Skończy, bo skończyła się cierpliwość władz miasta, które postanowiły już nie czekać na to, by nawierzchnię poprawiło Sjaelso. Prezydent Grzegorz Nowaczyk zapowiedział, w trakcie spotkania z mieszkańcami, że parkingiem zajmie się ratusz. Remont, jak zapowiada, Krystyna Dziurdź, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg w Urzędzie Miejskim, rozpocząć się ma na dniach.
— Nasi pracownicy obejrzeli już szczegółowo ten teren. Do prac przystąpimy jeszcze w tym tygodniu, a najdalej na początku przyszłego. Nawierzchnię parkingu wykonamy z trylinki — mówi Krystyna Dziurdź. — Roboty będą przeprowadzane etapami, by nie wyłączyć z ruchu całego placu parkingowego. Zaczniemy je od strony dawnej Spyży, gdzie stan nawierzchni jest najgorszy — dodaje pani dyrektor.

Za wcześnie jest mówić o terminie zakończenia tej inwestycji. Podobnie nie można podać kosztu prac. Wiadomo natomiast jedno – za wszystko zapłacą ci, którzy odpowiadają za obecny stan parkingu. Firma Sjaelso.
wch

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #1016092 | 78.88.*.* 8 mar 2013 22:47

  Z tego wynika,że remont parkingu to też będzie prowizorka. Pozoracja działań przed referendum

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Nowa Prawica #1015606 | 78.88.*.* 8 mar 2013 13:24

  szskoda ze referenudm nie jest co roku

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. coxxy #1015305 | 78.88.*.* 8 mar 2013 09:29

  Po dwóch latach Nowaczyk bierze się za zdezolowany parking, bo referendum coraz bliżej

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz