Sobota, 18 września 2021. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Sprzedaż kwiatów z… problemami

2013-03-10 17:03:30 (ost. akt: 2013-03-10 16:32:46)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Elbląscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące nietypowych zdarzeń. Oba pochodziły od osób zajmujących się sprzedażą kwiatów, i oba były z tego samego dnia czyli z 8 marca. W obu, straty poniosły osoby zajmujące się sprzedażą kwiatów. Policja wyjaśnia teraz okoliczności tych zdarzeń.

Pierwsza sytuacja miała miejsce w centrum miasta około godziny 13. Do kobiety sprzedającej kwiaty podeszła inna kobieta i poprosiła o wydanie utargu. Tłumaczyła przy tym, że przysłał ją właściciel kwiaciarni. Kobieta oddała jej zarobione 440 złotych. Później, okazało się, że było to oszustwo, a kobieta wprowadziła w błąd sprzedającą i wyłudziła pieniądze.

— Kolejna sytuacja miała miejsce godzinę później — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — W tym przypadku właściciel kwiaciarni zgłosił, że zatrudniony przez niego 25-letni Adrian Ż. przywłaszczył sobie utarg ze sprzedaży kwiatów. Kwota jaką mężczyzna zagarnął przekraczała 2 tysiące złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności obu zdarzeń. Za przywłaszczenie pieniędzy może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za oszustwo sprawca odpowiada z artykułu, Kodeksu Karnego, który przewiduje maksymalną karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB