Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

W oczekiwaniu na wiosnę. Bajkowa wyspa w bibliotece

2013-03-11 14:06:51 (ost. akt: 2013-03-11 11:56:52)
W Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Bajkowa wyspa"

W Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Bajkowa wyspa"

Autor zdjęcia: arch. Biblioteki Elbląskiej

Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza w środę 13 marca o godz. 17. rodziców z dziećmi w wieku 4-6 lat na kolejne spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”, podczas którego będziemy się wspólnie zastanawiać, po czym poznać, że zbliża się wiosna. Pomoże nam w tym książeczka Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Wiosna”. Wstęp wolny.

Jak rozpoznać, że zbliża się wiosna, jakie są jej pierwsze oznaki?
— W trakcie spotkania w cyklu „Bajkowa wyspa” dzieci i opiekunowie zapoznają się z książeczką Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Wiosna” — mówi Aleksandra Buła z
Działu Komunikacji Społecznej Biblioteki Elbląskiej. — Być może uda im się sprawić, że zima w końcu odpuści i ustąpi miejsca wiośnie słonecznej i radosnej. Rodziców, bądź opiekunów, i ich pociechy zapraszamy do wspólnej zabawy.

Każda bajka to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem i budowania więzi. Czytanie dzieciom wartościowych książek, rozmowa o ich treści, kształtowanie potrzeby i nawyku czytania jest warunkiem rozwoju krytycznego myślenia, mądrości życiowej, wyobraźni i wrażliwości moralnej (I. Koźmińska, E. Olszewska „Wychowanie przez czytanie”)

Zajęcia są bezpłatne. Uczestników zajęć prosi się o zabranie obuwia zmiennego. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. (55) 625-60-95, lub pisząc na adres filia.nalazkow@bibliotekaelblaska.pl.

Filia nr 5 przy ul. Rodziny Nalazków 20, mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1, to nowy punkt na mapie Elbląga, gdzie rodzice i ich pociechy mogą spędzać wspólnie czas na kreatywnej i rozwijającej zabawie. W przestrzeni biblioteki, w pomieszczeniu wydzielonym specjalnie dla najmłodszych dzieci odbywają się zajęcia pod nazwą „Bajkowa wyspa”. Inspiracją do tych zajęć są oczywiście książki i ich bohaterowie.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB