Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Start Elbląg wygrał z KSS w Kielcach 26:24

2013-03-13 18:19:49 (ost. akt: 2013-03-13 18:39:55)
Start Elbląg

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Po fatalnej serii ośmiu meczów bez wygranej nadszedł czas na zwycięstwo. Piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały w środę (13.03) na zakończenie rundy zasadniczej KSS w Kielcach 26:24 (11:14).

W Kielcach od początku prowadziły gospodynie, które powoli, systematycznie powiększały swoją przewagę. Po 10 minutach jeszcze był remis 4:4, ale wystarczył kolejny kwadrans, żeby uciekły aż na cztery bramki (13:9).

Po zmianie stron elblążanki wzięły się za odrabianie strat. W 50. min przegrywały już tylko 20:21, a w ostatnich 10 minutach zachowały na tyle sił, by rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść.

Wiadomo więc, że Start do gry w grupie spadkowej (o miejsca 9-12) przystąpi z najwyższego miejsca i z dorobkiem 18 pkt. Jego rywalami w ostatniej części sezonu będą Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Ruch Chorzów i Sambor Tczew. Pierwsze mecze zaplanowane są na 6-7 kwietnia, a ostatnie na 11 maja. Z superligi definitywnie spadnie zespół, który zajmie ostatnie miejsce. Drużyna z przedostatniej pozycji zagra w barażu z I-ligowcem o pozostanie w elicie.

Inne mecze 22. kolejki: środa: Łączpol Gdynia — Politechnika; sobota: Pogoń Szczecin — Piotrcovia Piotrków Trybunalski (15.30), Zagłębie Lubin — Ruch Chorzów (15.30), KPR Jelenia Góra — Sambor Tczew (16.30), SPR Lublin — Olimpia-Beskid Nowy Sącz (17).