środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii


Elblasket po raz siedemnasty

2013-03-14 09:57:12 (ost. akt: 2013-03-14 10:02:44)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Blisko pół tysiąca zawodników i zawodniczek, w sumie 32 drużyny, weźmie udział w ogólnopolskim turnieju mini koszykówki Elbasket w Elblągu. Początek imprezy w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka w piątek.Elbasket to turniej organizowany od 17 lat dla uczniów z klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Organizatorzy zapraszają co roku do udziału 32 drużyny, 16 chłopców i 16 dziewcząt. Tegoroczny turniej rozpocznie się jutro. Przez trzy dni uczestnicy rozegrają 96 meczów, wszystkie w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka. 

— Nasz turniej to największa tego typu impreza w kraju. Chętnych do wzięcia udziału było dwa razy więcej, ale możemy sobie pozwolić tylko na 32 zespoły — mówi dyrektor turnieju Arkadiusz Majewski. — Wszystkie zespoły są zakwaterowane w naszym obiekcie. Tu jedzą posiłki, śpią i grają. Mecze będą rozgrywane na czterech boiskach jednocześnie. 


W tym roku udział potwierdziły zespoły z m.in.: Białegostoku, Sopotu, Ostrowa Wielkopolskiego, Żyrardowa, Nidzicy, Rudy Śląskiej, Koszalina, Bydgoszczy, Olsztyna, Warszawy i Gdańska. Wystąpią także elbląskie drużyny dziewcząt i chłopców z SP 11 (trenerzy Anna Przewodowska i Adam Prus) oraz UKS Jar (trenerzy Janusz Krasowski i Magdalena Kołacka). 

— Na najlepszych czekają puchary, medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich przygotowaliśmy okolicznościowe koszulki — dodaje Arkadiusz Majewski. 
Tradycyjnym już punktem imprezy jest także mecz trenerów, który zawsze ogląda komplet widzów. W tym roku odbędzie się w sobotę o godz. 20.
jk


Źródło: Dziennik Elbląski