Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Kradł prąd w mieszkaniu na Westerplatte

2013-03-15 14:00:13 (ost. akt: 2013-03-15 14:02:45)

Autor zdjęcia: arch. policji

Policjanci z Pasłęka ujawnili w jednym z mieszkań przy ul. Westerplatte nielegalnie podłączoną instalacje elektryczną. Wezwani na miejsce pracownicy pogotowia energetycznego stwierdzili, że przewody poprowadzone są w taki sposób, aby ominąć licznik energii.

Ujawnienie kradzieży miało miejsce wczoraj w Pasłęku. Policjanci wspólnie z pracownikami pogotowia energetycznego potwierdzili fakt kradzieży prądu w jednym z mieszkań przy ul. Westerplatte. Po odłączeniu instalacji licznikowej, w dalszym ciągu pracowały odbiorniki prądu: grzejniki, lodówka, telewizor a także oświetlenie. Okazało się, że nielegalne podłączenie z pominięciem licznika znajduje się w kuchni pod zlewem. To z niego zasilane było całe mieszkanie.

Instalacja była prowizoryczna i groziła zwarciem. Teraz zostanie powołany biegły, który oceni jak długo w tym mieszkaniu nielegalnie pobierano energię, co pozwoli oszacować straty zakładu energetycznego. 45-letni mężczyzna, który zajmuje mieszkanie może odpowiedzieć przed sądem za nielegalne podłączenie prądu oraz za jego kradzież. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu



Źródło: Dziennik Elbląski