Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli


Chcemy innym dawać radość

2013-03-16 16:01:00 (ost. akt: 2013-03-15 14:09:21)
Melodia z Godkowa

Melodia z Godkowa

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska— Chodzi nam o to, żeby innym dać radość, rozweselić ich. Cieszę się, gdy ludzie na widowni klaszczą, tańczą, gdy my śpiewamy — mówi Halina Szydłowska, członkini zespołu Melodia z Godkowa. 

Zespół Melodia istnieje już pięć lat. Tworzy go dwanaście pań w różnym wieku. Kobiety śpiewają nie tylko po polsku, również po niemiecku, ukraińsku i rosyjsku.

Kierownikiem zespołu jest Roman Lastowiak, grający na akordeonie, kierownikiem artystycznym - Oksana Lastowiak.
— Śpiewamy w różnych językach, bo to bardzo łączy ludzi — mówi Roman Lastowiak. 

W Elblągu wystąpili po raz pierwszy 
W swoim repertuarze mają 300 różnych piosenek i nadal go powiększają. Śpiewają głównie na terenie gminy Godkowo. Byli też w Ornecie. W Elblągu wystąpili po raz pierwszy, w minioną środę, w sali biblioteki elbląskiej przy ul. Św. Ducha.

Sala była wypełniona, a elblążanie nagrodzili artystów gorącymi brawami i prosili o bisy.
— Uśmiech na twarzach widzów daje nam satysfakcję. Cieszymy się, gdy widzimy, że ludziom podoba się to co śpiewamy — mówi Oksana Lastowiak.

— Czuję się dowartościowana śpiewając w tym zespole — wyznaje Halina Szydłowska. — A jak ktoś lubi to co robi, to od razu czuje się zdrowszy.
Skład zespołu prawie nie zmienił się od pięciu lat. Na początku zgłosiło się dwanaście pań. W międzyczasie jedna odeszła, inna doszła. I nadal jest ich dwanaście.Dostają nagrody i wyróżnienia 
Występują na różnych przeglądach zespołów, ale nie tylko. Śpiewają również przy mniejszych okazjach. 
— Świętujemy urodziny, imieniny
— mówi Oksana Lastowiak — 
śpiewamy piosenki ludowe, popularne, kolędy.


Panie występujące w zespole mieszkają w różnych wsiach, takich jak: Godkowo, Skowrony, Szymbory, Wędkowo, Smętkowo. Dwa razy w tygodniu spotykają się w Godkowie na próbach. Ich praca jest doceniana i nagradzana. Otrzymali już dużo wyróżnień i nagród. 
— Nasz zespół dostał nagrodę starosty. To jest najwyższa nagroda na tym terenie — mówi Oksana Lastowiak. — A ja dostałam odznakę "Zasłużony dla kultury polskiej" od ministra kultury.

kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB