Poniedziałek, 17 maja 2021. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

W przyszłości zostaną strażakami

2013-03-15 19:03:01 (ost. akt: 2013-03-15 16:03:20)

Autor zdjęcia: archiwum prywatneTurniej wiedzy pożarniczej zorganizowany dla uczniów z gminy Markusy odbył się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku. Wzięło w nim udział dwadzieścia osób.


— Uczniowie pisali testy zawierające 30 pytań z dziedziny pożarnictwa — mówi Zdzisław Rutkowski, naczelnik OSP w Krzewsku. — Po egzaminie był pokaz sprzętu strażackiego. 
Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych.

Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Kacper Bieliński z SP w Żurawcu. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Sylwia Miśta z drużyny młodzieżowej OSP w Krzewsku. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy wynik osiągnęła Ewelina Miśta, również członkini OSP Krzewsk. 
— Najlepsi pojadą na turniej do Elbląga. Odbędzie się on 16 marca, w siedzibie elbląskiej straży pożarnej — mówi naczelnik. — Później z grona tych uczniów pozyskujemy dobrych wyszkolonych strażaków ochotników.
kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. szczera . #1073276 | 92.235.*.* 3 maj 2013 09:44

  Oh jak to ludzie teraz kłamią ...no bo' życzliwy ' strażak pisze na dole, czy raczej osoba dręczona własną zazdrością?. Jeśli byłbyś prawdziwym strażakiem , nie poniżal byś , a raczej cieszył się że młodzież w tym wieku zna odpowiedź na każde pytanie związane ze strażą . A jeśli jesteś starym głupim zazdrośnikiem - co na to wychodzi - lepiej dla godności się zamknij i nie wypowiadaj . Kozak w necie , tchórz we świecie ! Panu Zdzisiowi również Gratuluję . Bo ma wspaniałych i wyuczonych przez niego strażaków . Uważam , że strażacy z Krzewska są zjawiskowo zdolni i warto ich podziwiać a nie z zazdrości obgadywać. Uważam , że każdy kto ma w swojej osobie odrobinę mądrości , po prostu się zgodzi i przemyśli swoje czyny . STRAŻE POWINNY TRZYMAĆ SIĘ RAZEM A NIE SOBIE WZAJEMNIE ZAZDROŚCIĆ!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Krzysiek #1024801 | 78.88.*.* 16 mar 2013 06:51

  Życzliwy strażaku - chętnie osobiście wyjaśnię wszelkie nieporozumienia związane z naszą jednostką - podaj tylko dane kontaktowe.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. życzliwy strażak #1024761 | 83.25.*.* 16 mar 2013 00:51

  Jakie to dziwne że wszyscy z OSP Krzewsk zajeli pierwsze miejsce... następna flaszka nie poszła na marne tak jak na egzaminach teoretycznych :) Egzamin od 18 lat a młodzi po 16 lat pozdawali to z przekrętu :) Brawo Ździsiu

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz