Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Bałtycki krążek 2013. Mariusz Czerkawski zagrał na elbląskim lodowisku

2013-03-17 19:27:34 (ost. akt: 2013-03-18 14:21:36)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Młodzi hokeiści Stoczniowca Gdańsk wygrali w Elblągu międzynarodowy dwudniowy turniej hokeja „Bałtycki Krążek 2013” z udziałem 13-latków i młodszych. W sobotę na elbląskim lodowisku wystąpił w towarzyskim meczu Mariusz Czerkawski, jedna z największych gwiazd polskiego hokeja.

Mariusz Czerkawski wystąpił w barwach Olimpijczyków w sobotnim meczu przeciwko drużynie elbląskich Wikingów. Spotkanie przyciągnęło do hali komplet publiczności oraz wszystkich uczestników dwudniowego turnieju "Bałtycki krążek 2013". Mieli co oglądać.

Kibice zobaczyli bardzo dobry technicznie hokej, szybką i płynną jazdę na łyżwach, chociaż wielu zawodników przeżyło już pół wieku. Gospodarze walczyli ambitnie i momentami dorównywali bardziej doświadczonym rywalom. Zbyt wiele wskórać jednak nie mogli. Przegrali 3:16. Wszyscy uczestnicy meczu zostali nagrodzeni przez kibiców dużymi brawami.

Olimpijczycy jeszcze długo po meczu pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.
- Taki mecz to świetna promocja hokeja. Pierwszy raz jestem w Elblągu i jestem pod dużym wrażeniem. Chociaż nie ma tutaj żadnej ligowej drużyny, to jest takie ładne lodowisko - powiedział nam Andrzej Zabawa, trzykrotny reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich, który zdobył, podobnie jak Czerkawski, trzy bramki. - To bardzo cieszy, kiedy się przyjeżdża i ogląda na lodowisku tak dużo młodzieży. To właśnie oni mogą być przyszłością reprezentacji Polski. Zaproponuję wydziałowi wyszkolenia PZHL, by w tym roku w Elblągu odbyło się zgrupowanie kadry narodowej U-20 - dodał.

W turnieju "Bałtycki krążek" wzięło udział pięć drużyn. Najlepsi okazali się reprezentanci Stoczniowca Gdańsk, którzy na elbląskim lodowisku wygrali wszystkie mecze i nie stracili bramki. Wikingowie Elbląg zajęli trzecie miejsce.


Skład Wikingów: Wiktor Wencel, Dominik Siagło – Stanisław Białecki, Kacper Niedźwiedzki, Ewa Podracka, Maurycy Ebertowski, Mateusz Wojtkiewicz, Wojtek Jaworski, Jakub Wala, Michalina Sokalska, Mikołaj Dębogórski, Cyprian Popielarz, Julian Majer, Oskar Kurnicki, Konrad Rygiel, Dawid Zieniewicz.

Końcowa klasyfikacja "Bałtyckiego krążka 2013": 1. Stoczniowiec Gdańsk, 2. MUKS Orlik Opole, 3. Wikingowie Elbląg, 4. Feniks Kaliningrad, 5. Legia Warszawa.
JK
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tym czasem w Olsztynie #1026734 | 193.213.*.* 18 mar 2013 09:29

    ...W OLSZTYNIE BRAK KOLEJNEGO OBIEKTU!!! KRYTEGO LODOWISKA! ALE CO TAM NA CO TO KOMU POTRZEBEN :( JEDEN SLOVACKI HOKEISTA MIESZKAJACY W OLSZTYNIE ZASZYDZIL JAKIS CZAS TEMU Z NASZEGO MIASTA wg. SLUSZNIE MOWIAC ZE TAKIE DUZE MIASTO STOLICA REGIONU A NIE MA KRYTEGO LODOWISKA !!! olsztyn przyspiesza ze hej! co raz wiecej mlodych mieszkancow miasta mowi ze Olsztyn jest cholernie brzydkim miastem i ze mozna sie depresji nabawic bo nic sie nie dzieje!!! ZGODZE SIE Z NIMI W 100%

    odpowiedz na ten komentarz

  2. adhd #1026544 | 89.228.*.* 17 mar 2013 22:08

    .....a u nas na wsi, na turniej "złotego krążka'" władze miasta zaprosiły giżyczczankę - aktorkę Marię Pakulnis, która jeździła na panczenach w latach 70 i sadzę ,że to były jej ostatnie występy na lodzie,a jej pojęcie o hokeju kończy się na: "CHYBA COŚ TAKIEGO JEST"!!! BRAK SŁÓW I PRZYROST AMBICJI NAD MOŻLIWOŚCIAMI ZAPRASZAJĄCYCH !!!!!!!!!! NASTĘPNYM RAZEM PROPONUJĘ ŚCIĄGNĄĆ kolegę Jacykowa,-chyba hokeistę :) a dla Elbląga wielkie brawa!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz