Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Radosny futbol małych piłkarzy. Olimpia 2004 wygrała turniej w Elblągu

2013-03-18 10:04:17 (ost. akt: 2013-03-18 10:30:36)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Młodzi piłkarze Olimpii 2004 Elbląg wygrali rozegrany w niedzielę pierwszy turniej halowej piłki nożnej o puchar prezesa Olimpii Elbląg. W zawodach wzięło udział 14 drużyn z rocznika 2005 i młodszych.

Niedzielna rywalizacja w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej rozpoczęła się o godz. 9 i zakończyła po godz. 17. Swoje umiejętności na boisku prezentowali początkujący piłkarze.
- Młodzi zawodnicy prezentują radosny futbol, dużo jest akcji, dużo bramek – chwalił Krzysztof Nowosielski, jeden z organizatorów turnieju. – Najfajniejsze jest to, że cieszą się z tego, że grają, że mogą strzelać bramki, sprawiają sobie i kibicom radość.

Podczas turnieju rozegrano 35 meczów trwających po 10 minut. Tylko w spotkaniach fazy grupowej kibice obejrzeli 30 bramek. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy Olimpii 2004 Elbląg, których trenerem jest Kamil Graczyk, od tego roku zawodnik II-ligowej Olimpii Elbląg.
– Jestem dumny z chłopaków. Zaczęliśmy turniej od porażki 0:3 z Gryfem I Tczew, ale nie traciłem w nich wiary – podsumował występ swoich zawodników.
W finale elblążanie spotkanie się ponownie z Gryfem I. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 0:0, w karnych lepiej spisali się zawodnicy Olimpii 2004 wygrywając 2:1.

Podczas turnieju przeprowadzono także licytację siedmiu koszulek zespołów z ekstraklasy. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz 12-letniej dziewczynki, która uległa wypadkowi samochodowemu i obecnie potrzebuje rehabilitacji. Największą cenę osiągnęła koszulka Legii Warszawa, przekazana przez Daniela Łukasika, wraz z autografami piłkarzy stołecznego klubu. Pani Emilia z Malborka kupiła ją za 370 zł. Do Elbląga przyjechała w niedzielę, by kibicować swojemu synowi Maksowi, który trenuje piłkę nożną w Pomezanii.
- To bardzo fajny turniej. Praktycznie taki pierwszy poważniejszy, w którym syn bierze udział – powiedziała nam. – Bardzo przeżywamy jego występ, jest naprawdę dużo emocji.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale. Wyróżniono także najlepszych zawodników. Nagrodę dla króla strzelców zdobył Wiktor Karnowski (Gryf I Tczew), dla najlepszego zawodnika Jakub Ziółkowski (Concordia Elbląg), dla najlepszego bramkarza Jakub Kolpert (Olimpia 2004 Elbląg) oraz dla najmłodszego zawodnika 4-letni Remik Lipowski (Elbląska Szkółka Piłkarska).

Mecze o miejsca: o 1. miejsce Olimpia 2004 Elbląg – Gryf I Tczew 2:1 w rzutach karnych (0:0 w regulaminowym czasie gry); o 3. miejsce Olimpia I Elbląg – Beniaminek Starogard Gdański 1:2 w karnych (0:0); o 5. miejsce: Concordia Elbląg – Akademia Piłkarska Gdynia 1:0; o 7. miejsce: Olimpia II Elbląg – Jedynka Reda 0:3; o 9. miejsce Pomezania Malbork – Agat Jegłownik 2:1; o 11. miejsce Bałtyk Gdynia – Elbląska Szkółka Piłkarska 0:1; o 13. miejsce Gryf II Tczew – Arka Gdynia 0:1.

Skład Olimpii 2004 Elbląg: Jakub Kolpert, Fabian Dutkiewicz, Tomasz Maciejko, Maciej Pawełoszek, Bartosz Leszczyński, Kordian Stolarowicz, Jan Pietrusiński, Patryk Rycke, Kajetan Jakimowicz, Artur Łąpieś, Oskar Bartosiński.
AKT