środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Statki ominą pochylnie

2013-03-18 18:15:29 (ost. akt: 2013-03-18 16:50:18)
Kanał Elbląski - pochylnia Buczyniec

Kanał Elbląski - pochylnia Buczyniec

Autor zdjęcia: arch.Starostwa Powiatowego w Elblągu

Żegluga Ostródzko-Elbląska przygotowała trasy rejsów pasażerskich na nadchodzący sezon turystyczny. Niestety, pasażerów ominie tym razem największa atrakcja — pochylnie, unikatowe budowle architektoniczne. Powodem zmian jest ich remont.

— To kolejny etap rewitalizacji Kanału. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas nowe trasy okażą się ciekawą alternatywą dla turystów — mówi Agnieszka Buczyńska, specjalista ds. marketingu i sprzedaży Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej.

W sezonie, czyli od kwietnia do października, rejsy odbywają się codziennie. Poza sezonem — w weekendy. Rejsy turystyczne w nadchodzącym sezonie odbywać się będa na sześciu trasach: Jezioro Drwęckie, Szlakiem Papieskim, Szlakiem Wikingów, Szlakiem Kanału Elbląskiego, Na Falach Historii i Rzeką Nogat.

Dwie ostatnie trasy są nowościami. Na Falach Historii obejmuje odcinek między Malborkiem a Białą Górą, a kolejna prowadzi okolice malborskiego zamku.
— Ten rejs rozpoczynamy i kończymy w Malborku. Podczas wycieczki można obserwować z wody jedną z największych twierdz gotyckich. To świetna okazja do fotografowania. Zamek wygląda przepięknie z perspektywy wody — zachęca Agnieszka Buczyńska.

Szlak Papieski (w latach 50. pływał tam kajakiem Karol Wojtyła), będzie otwarty na całej swojej długości tylko do rozpoczęcie remontu śluz Zielonej i Miłomłyn.
— To szlak między Ostródą a Iławą. Przebiega przez Jeziorak. Przez całą wycieczkę pasażerom będzie towarzyszył głos przewodnika. Po rozpoczęciu remontu, możliwe będzie dopłynięcie tylko z Iławy do Miłomłyna, skąd zapewniony przez nas transport dowiezie do Ostródy — precyzuje Buczyńska.

W ubiegłym roku statki Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej przewiozły 60 tys. pasażerów. Trudno powiedzieć, czy w tym będzie podobnie. Gruntowna rewitalizacja Kanału Elbląskiego rozpoczęła się w sierpniu 2011 roku. Potrwa do grudnia 2014.

Nina Ramatowska

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB