Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Lokatorzy z Łęczyckiej szarpali się z pracownikiem firmy energetycznej

2013-03-19 12:08:42 (ost. akt: 2013-03-19 12:16:25)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci z prewencji interweniowali wczoraj w jednym z mieszkań przy ul. Łęczyckiej. Awantura jaka wywiązała się pomiędzy dwoma pijanymi mężczyznami a pracownikiem spisującym stany liczników energii, zakończyła się zatrzymaniem 2 agresorów w policyjnym areszcie.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 11.00 w jednym z budynków przy ul. Łęczyckiej w Elblągu. Tam spisujący stany liczników mężczyzna spotkał się z agresją jednego z mieszkańców. Pijany mężczyzna zaczął ubliżać, a następnie szarpać pracownika. Chwilę wcześniej przy nim zerwał plomby umieszczone na liczniku energii. Mężczyzna kierował groźby w stosunku do mężczyzny nawet w obecności policjantów. Wtedy zapadła decyzja, że 28-letni Krzysztof P. zostanie zatrzymany w policyjnym areszcie.

W tym samym czasie do interweniujących podszedł kolejny mężczyzna, który powiedział do pracownika firmy energetycznej, że gdy tylko pojadą policjanci to on go pobije. Powodem miało być zatrzymanie kolegi tego mężczyzny. Na reakcję policjantów nie trzeba było długo czekać. 21-letni Tomasz G. również został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obaj mężczyźni byli pijani. 28-latek miał ponad 1,7 promila natomiast jego kolega niemal promil alkoholu w organizmie. Teraz obaj odpowiedzą za kierowanie gróźb wobec pracownika. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krzysztof P? #1027911 | 19 mar 2013 12:41

    Czy to ten sam Krzysztof P. który kilka lat temu na łamach dziennika żalił się o "nieuzasadnioną agresję" ze strony policji podczas sylwestra?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. asd #1027891 | 159.245.*.* 19 mar 2013 12:24

    Proponuje: Zabrac tej patologii dzieci, odciac prad, gaz, wode. Niech sobie radza jak tacy madrzy!!!

    odpowiedz na ten komentarz