Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

W Zawierciu rozpoczynają się indywidualne mistrzostwa Polski

2013-03-20 13:01:17 (ost. akt: 2013-03-20 11:42:37)
W kat. 52 kg zaprezentuje się Grzegorz Brynda (Kontra). — Jeśli nie zdobędzie medalu, to będzie można mówić o porażce — mówi o nim jego trener

W kat. 52 kg zaprezentuje się Grzegorz Brynda (Kontra). — Jeśli nie zdobędzie medalu, to będzie można mówić o porażce — mówi o nim jego trener

Autor zdjęcia: Ryszard biel

Pięciu pięściarzy z Elbląga, dwóch z Tygrysa oraz trzech z Kontry, weźmie udział w rozpoczynających się dzisiaj mistrzostwach Polski w Zawierciu. To będą ostatnie mistrzostwa, podczas których zawodnicy będą walczyli w kaskach.

W Zawierciu o medale w 10 kategoriach wagowych będzie walczyło blisko 100 pięściarzy. Udział w mistrzostwach zapewnili sobie dzięki dobrym występom w turniejach Grand Prix PZB. Jak w tym gronie spiszą się elblążanie?
— W ostatnich latach pięściarze z Elbląga zawsze przywozili medale z mistrzostw kraju i nie inaczej powinno być tym razem — uważa trener elbląskiej Kontry Kamil Stemplewski.

Dwóch elblążan, Daniel Tarka (Tygrys) i Arkadiusz Lubomski (Kontra), będzie boksowało w kat. 49 kg. Obaj należą do krajowej czołówki. Lubomski przed rokiem zakończył MP z brązowym medalem. Teraz jego najgroźniejszymi rywalami będą aktualny mistrz i reprezentant kraju Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz) oraz Wojciech Peryt (Broń Radom).
— Jeśli Lubomski zaprezentuje boks na miarę swoich możliwości, to powinien znaleźć się w strefie medalowej — stwierdza szkoleniowiec Kontry.
Sam Lubomski jest dobrej myśli. — W ostatnim tygodniu przed mistrzostwami pracowałem nad techniką i wytrzymałością. Jestem na pewno dobrze przygotowany i w dużej formie. Interesuje mnie tylko zdobycie złotego medalu — mówi.
W kat. 52 kg zaprezentuje się Grzegorz Brynda (Kontra). — To obecnie najsilniejszy nasz punkt. Wiążemy z nim duże nadzieje. Jeśli nie zdobędzie medalu, to będzie można mówić o porażce — mówi Stemplewski.

Kolejny reprezentant Kontry, Andrzej Wasilewski, wystąpi w kat. 60 kg. Dla niego to pierwszy sezon wśród seniorów. — Jest ambitny, stać go na sprawienie niespodzianki — mówi elbląski trener.
Szanse na medal ma w najcięższej kat. +91 kg Marcin Śnitko (Tygrys).
Dość ważne informacje dla pięściarzy dotarły z Międzynarodowej Federacji Boksu (AIBA). Komitet Wykonawczy postanowił, że od 1 czerwca tego roku seniorzy będą rywalizowali bez kasków. Ma to zwiększyć widowiskowość dyscypliny.
jk

Źródło: Dziennik Elbląski