Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Spuszczali paliwo z passatów

2013-03-20 12:27:59 (ost. akt: 2013-03-20 12:33:54)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Tym razem łupem 22-letniego Dawida M. oraz 19-letniego Kamila S. było… paliwo. Mężczyźni włamywali się do samochodów na terenie Elbląga. Szczególnie upatrzyli sobie passaty.

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez patrol prewencji. Zdarzenie miało miejsce w nocy na elbląskim osiedlu Zawada. Tam, sprawcy najpierw próbowali dostać się do wnętrza jednego z garaży. Wiedzieli bowiem, że w środku może być paliwo, które chcieli ukraść. Gdy próba sforsowania drzwi przy użyciu piły do metalu się nie powiodła, postanowili wyrwać drzwi zaczepiając je do auta. "Westernowa" sztuczka nie wyszła, gdyż na miejsce przyjechał policyjny patrol. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało to nie jedyne włamanie, które mieli na koncie.

Od jakiegoś czasu dwaj sprawcy okradali z paliwa zaparkowane samochody. Policjanci znaleźli przy nich sprzęt służący do przestępstw, w tym urządzenia do wypompowywania paliwa ze zbiorników. Mężczyźni upatrzyli sobie w szczególności vw passaty. To do nich włamywali się najczęściej. Funkcjonariusze udowodnili im 13 tego typu przestępstw. Być może liczba ta jeszcze się powiększy. Teraz sprawcom może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Tyle bowiem przewiduje za włamanie Kodeks Karny.
Krzysztof Nowacki, KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB