Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Elblążanki Ewelina i Angelika wśród stypendystów św. Mikołaja

2013-03-21 10:10:00 (ost. akt: 2013-03-21 10:14:18)
Fundacja Świętego Mikołaja od lat wspiera finansowo dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin

Fundacja Świętego Mikołaja od lat wspiera finansowo dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin

Autor zdjęcia: Fundacja Św. Mikołaja

Dwie uczennice z Elbląga, Ewelina i Angelika, znalazły się w gronie stypendystów św. Mikołaja. Wsparcie finansowe otrzymało 100 osób z całej Polski. Dzięki temu młodzież z niezamożnych rodzin może rozwijać swoje pasje i realizować marzenia.

Fundacja Świętego Mikołaja po raz kolejny przyznała stypendia edukacyjne. Trafiły one do uczniów z całego kraju. W województwie warmińsko-mazurskim wyróżniono pięć osób, w tym dwie uczennice z Elbląga.

— Ewelina uczy się w Technikum Ekonomicznym w Elblągu. Ma bardzo dobre wyniki w nauce, ponadto pomaga dzieciom z domu dziecka, działa w szkolnym kole wolontariatu i PCK — informuje w imieniu fundacji Jacek Dąbrowski. — Z kolei Angelika, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, z sukcesami bierze udział w konkursach ekologicznych, przedmiotowych i rysunkowych. Jest członkiem szkolnego koła wolontariatu, bierze udział w akcjach charytatywnych organizowanych w szkole i środowisku lokalnym.

Stypendia św. Mikołaja otrzymują uczniowie wyróżniający się zdolnościami w różnorodnych dziedzinach – przedmiotach ścisłych, humanistycznych, sportowych, muzycznych i artystycznych. Komisja docenia również aktywność społeczną.

— Fundacja Świętego Mikołaja od lat stara się wesprzeć pomocą finansową dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin — mówi Sylwia Romańczak, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja. — Trudna sytuacja materialna uniemożliwia wielu zdolnym uczniom rozwój niespotykanych talentów lub zainteresowań naukowych. Przy wsparciu darczyńców pomagamy im w realizowaniu przeróżnych pasji. Jesteśmy przekonani, że jest to inwestycja, z której skorzystają nie tylko nagrodzeni stypendiami uczniowie, ale prędzej czy później całe społeczeństwo.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB