Wtorek, 28 września 2021. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Kradł na tony w Kamionku Wielkim

2013-03-21 11:36:39 (ost. akt: 2013-03-21 11:39:12)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci zatrzymali 24-letniego Marcina K. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie kilkunastu kradzieży, głównie metalowych elementów i materiałów budowlanych. Wśród nich jest m.in. kradzież 3 ton kostki brukowej z terenu budowy w Kamionku Wielkim. Teraz sąd „rozliczy” go za popełnione przestępstwa. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież stalowych wsporników mostu w Nadbrzeżu, kradzież wzmocnień drogi oraz kradzież 3 ton kostki brukowej – to tylko niektóre z czynów jakie zarzuca się 24-letniemu Marcinowi K. Mężczyzna od kilku miesięcy okradał teren okolicznych budów w okolicach Kamionka Wielkiego. Kradł stamtąd metalowe kątowniki, pręty zbrojeniowe a nawet przewody energetyczne. Udowodniono mu również kradzież elementów miedzianych ze szklarni w miejscowości Bogdaniec.
Przedmioty te sprzedawał w punktach skupu złomu. Jak ustalili policjanci prowadzący postępowanie przygotowawcze łupem 24-latka padło również 1000 cegieł z zabytkowej cegielni znajdującej się w pobliskim Pęklewie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia tych przestępstw. Teraz stanie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB