Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Chodzili po domach sprzedawali widelce i kradli biżuterię

2013-03-26 11:17:47 (ost. akt: 2013-03-26 11:25:30)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy są podejrzewani o kradzież biżuterii z mieszkania 87-letniej elblążanki. Kobiety pod pretekstem sprzedaży kompletu sztućców ukradły pierścionek, obrączkę i łańcuszek o wartości 2000 zł. Policjanci tego samego dnia odzyskali w lombardzie skradzione mienie.

Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę około południa. Przy ulicy Płk. Dąbka w Elblągu do mieszkania 87-letniej staruszki zapukały dwie kobiety oferując do sprzedaży sztućce. Jedna z nich odwróciła uwagę pokrzywdzonej, druga w tym czasie przeszukała mieszkanie. Ukradły złoty pierścionek, obrączkę i łańcuszek. Wszystko o wartości 2000 zł. Następnie ich wspólnik sprzedał łup w lombardzie
za 1400 zł.

Z informacji od pokrzywdzonej kobiety wynikało, że sprawcy maja ciemną karnację skóry. Oficer dyżurny przekazał informacje o zdarzeniu do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu.Około godziny 13.40 policjanci ruchu drogowego zatrzymali na trasie Unii Europejskiej srebrne alfa romeo. W samochodzie znajdowały się cztery osoby, dwie kobiety w wieku 34 i 41 lat obywatelstwa polskiego, ciemnej karnacji z pofarbowanymi włosami na blond oraz dwaj mężczyźni w wieku 31 i 22 lat również posiadający obywatelstwo polskie.

Policjanci od razu zauważyli walizki, w których znajdowały się sztućce, zapewne przygotowane na kolejną "sprzedaż". To kobiety: 34-letnia Agata G. oraz 41-letnia Iwona K. okradły staruszkę. 22-letni Piotr K. zaraz po kradzieży sprzedał biżuterię w lombardzie. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Jak ustalili śledczy byli wcześniej notowani za kradzieże i oszustwa.

Za kradzież i paserstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja ostrzega mieszkańców przed osobami, które szczególnie w okresie przedświątecznym mogą odwiedzać mieszkania i oferować do sprzedaży różne przedmioty. W takim przypadku każdorazowo warto zadzwonić pod 997.
Jakub Sawicki KMP Elbląg

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB