Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Bajkowa wyspa. Spotkanie w baśniowym świecie Calineczki

2013-03-27 10:03:30 (ost. akt: 2013-03-27 09:50:33)
Biblioteka zaprasza na spotkanie w świecie Calineczki

Biblioteka zaprasza na spotkanie w świecie Calineczki

Autor zdjęcia: arch. Biblioteki Elbląskiej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Filia nr 5 na Osiedlu Zawada zaprasza w środę 3 kwietnia o godz. 17. rodziców z dziećmi w wieku 4-6 lat na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”. Wstęp wolny.

2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

— W Polsce to święto mało znane, dlatego uważamy, że należy je propagować — mówi Aleksandra Buła z Działu Komunikacji Społecznej Biblioteki Elbląskiej. — To okazja do tego, aby oderwać dzieci od telewizorów i komputerów i pokazać, na czym polega magia ukryta w książce. Wspólne czytanie książek to niezwykłe przeżycie, które zbliża rodziców i dzieci do siebie, rozwija wyobraźnię i buduje więzi międzypokoleniowe.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Filii nr 5 obchodzony będzie dzień później, tj. 3 kwietnia. Specjalnie z tej okazji biblioteka zaprasza dzieci i ich opiekunów na spotkanie w baśniowym świecie „Calineczki”. Będą to zajęcia z z wykorzystaniem elementów bajkoterapii.

Filia nr 5 przy ul. Rodziny Nalazków 20 mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1. Zajęcia są bezpłatne. Uczestników zajęć prosi się o zabranie obuwia zmiennego.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB