Sobota, 18 września 2021. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Okradł mieszkanie i garaż. Towar sprzedał w lombardzie

2013-03-27 12:43:58 (ost. akt: 2013-03-27 12:47:41)

Policjanci zatrzymali sprawcę włamania do jednego z mieszkań i garażu na terenie Pasłęka. 43-letni Andrzej Z. z pomieszczeń wyniósł m.in. kanister z paliwem oraz wojskową zimową kurtkę. Paliwo odsprzedał innemu mężczyźnie, natomiast kurtkę spieniężył w lombardzie. Policjanci udowodnili mu również kradzież innych przedmiotów.

Zatrzymany przez policjantów 43–letni mężczyzna przyznał się do tego, że kradzieży dokonywał kilkakrotnie w odstępach 3-4 dni. Wśród skradzionych przedmiotów znalazł się aparat cyfrowy, pilarka spalinowa oraz urządzenie do rozpoławiania drewna.

— Zatrzymany Andrzej Z. był już wcześniej notowany za inne przestępstwa w tym włamania oraz kierowanie autem po pijanemu, do tej pory posiada zakaz kierowania pojazdami — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policjanci zabezpieczyli także w jednym z lombardów wojskową kurtkę, która pochodziła z okradzionego garażu. Jak się okazało, to właśnie sprawca sprzedał ją w lombardzie. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB