Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Przedziwna formuła konferencji PO. Pytania zadawali radni

2013-03-27 16:02:10 (ost. akt: 2013-03-28 13:56:00)
Konferencja prasowa PO

Konferencja prasowa PO

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiPrzedziwną w swojej formule konferencję prasową zorganizowała elbląska Platforma Obywatelska. Zwykle w takiej sytuacji to dziennikarze zadają pytania. Teraz było odwrotnie. Radni PO przez kilkanaście minut zadawali pytania. Odpowiedzi nie padły.Wywołaliśmy więc do odpowiedzi Jerzego Wilka.

— Merytoryczną debatę, szermierkę na argumenty zastąpiono językiem tłumu — zaczął radny Paweł Nieczuja-Ostrowski.

Wtórowała mu Małgorzata Adamowicz, informując o egzotycznej koalicji, wręcz sojuszu, jaki powstał pomiędzy Prawem i Sprawiedliwość a Ruchem Palikota.

— Czy ta koalicja chce coś wnieść dla miasta? — pytała radna. — Mam wrażenie, że nie.


PiS kilkakrotnie odcinał się od łączenia go z RP. Dziennikarze pytali więc, czy Platforma ma dowody tego sojuszu. W odpowiedzi usłyszeli, że przedstawiciele obu ugrupowań m.in. w podobnym tonie wypowiadają się na temat referendum.

Dzisiejsza konferencja PO miała być odpowiedzią na "kampanię oszczerstw" i ataków na władze Elbląga. Platforma sama jednak wytoczyła ciężką artylerię.

— Jerzy Wilk insynuując nieprawidłowości przy przydziale mieszkania dla krewnej wiceprezydenta Lewandowskiego nie powinien być sam kryształowo czysty? — pytali radni PO. — Niech wyjaśni, jak wszedł w posiadanie swojego 120-metrowego mieszkania.Do zamiany doszło 10 lat temu - w 2003 roku. Oczywiście na konferencji odpowiedź nie padła, wywołaliśmy więc do odpowiedzi Jerzego Wilka. 

— Ja nie miałem wujka wiceprezydenta miasta, ani ojca w Zarządzie Budynków Komunalnych. Byłem radnym opozycji, bo przypomnę wtedy rządził pan Słonina. Mam troje dzieci i mieszkałem w dwupokojowym mieszkaniu. Większego lokalu szukałem od 1990 roku.


Do mieszkania, w którym mieszka obecnie Wilk, została zakwaterowana rodzina z budynku przy dawnym kinie Syrena, który spłonął.
— Lokal ten był kompletnie zrujnowany: wybite szyby, drewnianą podłogą palono w piecach, dwa z trzech pieców były rozebrane, mogę pokazać zdjęcia. Rodziny, która dostała to mieszkanie, nie było stać na remont — opowiada Wilk. — Wtedy zaproponowano mi zamianę. Pozostawiłem tamtej rodzinie umeblowane mieszkanie i ok. 30 tys. wkładu mieszkaniowego, aby mogli być członkami spółdzielni. Na zamianę wydał zgodę prezydent Słonina, Społeczna Komisja Mieszkaniowa i wydział spraw mieszkaniowych. Na remont wziąłem kredyt, co potwierdzają oświadczenia majątkowe. I w przeciwieństwie do innych, wszystkie dokumenty mogę okazać — kończy Jerzy Wilk dodając, że jest zdegustowany postępowaniem radnych PO.Radni PO pytając zasugerowali również, że Marek Pruszak organizując kolonie letnie dla dzieci zatrudniał członka swojej rodziny - mógł on być wolontariuszem i zajmować się opieką medyczną - a wynajmując autokar na przejazd grup kolonistów, nie wybierał go w formie przetargu. To pytanie pozostawiamy jednak bez odpowiedzi.
rm

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Waldek #1038024 | 87.205.*.* 28 mar 2013 19:45

  Żałosne PO. Przecież wy teraz rządzicie miasem. Możecie zrobić kontrolę w ZBK, przecież tam pracuje brat wiceprezydenta, któy pracuje tam od 20 lat - on wam wyjaśni, jak doszło do zamiany mieszkania pana Wilka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. po-pieski #1037298 | 83.238.*.* 28 mar 2013 08:34

  Pieski jeszcze nie ujadaja? Co, wpadli rano do roboty i teraz rozkminiaja co elblag24 na wierzch wyciagnal? :D i jak tu ujadac, jak takie numery na jaw wychodza. :P

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kazimierz Falkiewicz #1037195 | 5.185.*.* 28 mar 2013 06:09

  A u was Murzynów biją. Całkowita kompromitacja Radnych PO. Nie zostały przedstawione żadne merytoryczne argumenty na potwierdzenie legalności dokonanej zamiany mieszkań przez krewną wiceprezydenta Tomasza Lewandowskiego. Zgodnie z zasadą, najlepsza obroną, tak rozumują pseudo politycy Platformy. Nie rozumieją że atak na oślep może przynieść większe szkody niż zysk.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. blablus #1037129 | 46.76.*.* 27 mar 2013 23:04

  Bla, bla, bla. Juz nic innego platfotma nie ma do roboty? Inwetyscje w miescie zacznijcie konczyc. Czepiaja sie faceta po 50-tce (albo i lepiej), ze mieszkanie spoldzielcze zamienil? To chyba najlepiej swiadczy o nim, ze sie facet przez lata nie dorobil nie wiadomo jakiego majatku. Ja sie dziwie,ze mlodzi ludzie z rodziny wiceprezydneta tak szybko sie dorabiaja. To jest dla mnie dziwne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ja #1037116 | 178.235.*.* 27 mar 2013 22:37

   pozostaje pytanie natury etycznej, chce wierzyc, ze pan Wilk wie co to etyka - czy prezes spoldzielni (ciekawe z jakimi zarobkami), radny, mimo ze w opozycji wysoko postawiony, powinien dorabiac sie mieszkania z zasobow komunalnych? Zamieniac sie na mieszkanie komunalne, gdy dobrze wie ile rodzin czeka na przydzial mieszkania z gminy. Wreszcie, czy po tym jak stal sie wlascicielem pona 100-metrowego mieszkania, powinien jako pierwszy wyciagac oskarzenia przeciwko politycznemu rywalowi... Panie Wilk trzy miesiace temu mialem pana za naprawde przyzwoitego goscia... dzisiaj pana notowania u mnie maleja w zastraszajacym tempie...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (17)