środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Program "Bezpieczny Senior" powraca

2013-03-28 13:03:14 (ost. akt: 2013-03-28 12:43:00)
W 2013 roku także prowadzony jest program "Bezpieczny senior"

W 2013 roku także prowadzony jest program "Bezpieczny senior"

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Podsumowanie programu "Bezpieczny Senior" za 2012 rok i plany na rok bieżący były głównymi tematami posiedzenia Komisji ds. Rodziny i Spraw Społecznych, które odbyło się 25 marca w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Na początku podsumowano działania za rok ubiegły. W ramach akcji, wybrano twarze kampanii, osoby zaangażowane w sprawy seniorów, Stanisław Puchalski – Rzecznik Praw Osób Starszych i Prezes Fundacji Elbląg, Józef Nowicki – Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Elblągu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Teresa Urban – Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Osób Starszych. Krystyna Adamska – Przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Elblągu.

Przygotowano materiały informacyjne (plakaty, ulotki, foldery) dystrybuowane po mieście i wykorzystywane podczas warsztatów, prelekcji, spotkań. Zorganizowany został bezpłatny kurs pn. „Samoobrona dla osób starszych”, utworzona została specjalna zakładka na stronie internetowej miasta, w której zamieszczane są bieżące informacje dot. kampanii.

Kampania społeczna odbyła się przy szerokim wsparciu i zaangażowaniu licznych organizacji i instytucji z terenu Elbląga tj. MOPS, ZUS, Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, Sanepid, Uniwersytet III Wieku, WORD, Fundacja Elbląg, elbląskie szpitale, lokalne media.

Jak zaznaczyła Pani Maria Kosecka, kampania „Bezpieczny senior” spotkała się z dużym zainteresowaniem i znalazła pozytywny oddźwięk również wśród mieszkańców innych miast, dlatego tak ważna jest jego kontynuacja.

W ramach wznowienia akcji zostały już rozwieszone plakaty na terenie całego miasta, ponownie emitowane są materiały dźwiękowe przygotowane wspólnie przez Policję i Radio Olsztyn, które ukazują sposób popełniania przestępstw "na wnuczka". Informacje te można usłyszeć w wybranych autobusach i tramwajach ZKM, a także w hipermarkecie Carrefour.

Planowane jest również dodrukowanie ulotek i folderów, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Przeprowadzane będą otwarte spotkania dla seniorów, których organizatorem jest Teresa Urban, pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Seniorów oraz Uniwersytet III wieku. Nowym elementem kampanii ma być udział Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Przedsiębiorstwo chce uświadomić elbląskich seniorów o istnieniu smacznej, bezpiecznej i znacznie tańszej alternatywy dla wody butelkowanej, czyli wody z wodociągów, zob. Smaczna i zdrowa woda... prosto z kranu (Dzień Otwarty w Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Królewieckiej 223-225, na które zapraszamy elbląskich seniorów w środę, 10 kwietnia br., w godz. 10:00-17:00).

Aby zharmonizować wszystkie działania i planowane na przyszłość spotkania czy warsztaty dla seniorów, komisja zdecydowała o prowadzeniu harmonogramu działań, w którym zapisywane będą akcje organizowane przez elbląskie instytucje i jednostki.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Policji, ZUS-u, elbląskiego MOPS-u, a także Pani Teresa Urban - pełnomocnik prezydenta ds. seniorów oraz elbląskie radne - Małgorzata Adamowicz i Maria Kosecka.
Biuro Prasowe
UM Elbląg

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB