Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Olimpijska Szkoła. Szukali młodych talentów

2013-03-28 19:02:30 (ost. akt: 2013-03-28 15:27:59)
W turnieju "Olimpijska Szkoła" wzięło udział blisko 150 uczniów ze szkół podstawowych

W turnieju "Olimpijska Szkoła" wzięło udział blisko 150 uczniów ze szkół podstawowych

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Blisko 150 uczniów z najmłodszych klas szkół podstawowych wzięło udział w turnieju "Olimpijska Szkoła". Organizatorzy z Olimpii Elbląg zaprosili do udziału reprezentacje szkół, z którymi mają podpisane umowy o współpracy. A trenerzy podczas meczów szukali talentów, które sprawią, że polska reprezentacja za kilkanaście lat będzie grała o wiele lepiej niż obecnie.

W turnieju "Olimpijska Szkoła" wzięło udział 12 drużyn ze szkół podstawowych.
— To daje w sumie blisko 150 uczniów z klas I-III — mówi Lech Strembski, który nadzoruje pracę z młodzieżą w Olimpii Elbląg. — Niektórzy z nich już trenują piłkę w elbląskich klubach, Olimpii, Olimpii 2004 czy Concordii. Ale są też i tacy, którzy nie uczestniczą w organizowanych przez klub regularnych zajęciach, a mają talent. Takich właśnie dzisiaj szukamy.

Do wczorajszej rywalizacji stanęli uczniowie z elbląskich szkół, z którymi Olimpia ma podpisaną umowę o współpracy, a także z Żurawca, Rychlik, Gronowa Górnego i Milejewa. Najmłodszym uczestnikiem okazał się Damian Kwiatkowski z rocz. 2005 z Zespołu Szkół w Gronowie Górnym. W nagrodę otrzymał darmowe zaproszenie do udział w zajęciach piłkarskich prowadzonych przez szkółkę Socatots Elbląg.

— Im wcześniej rozpocznie się treningi tym lepiej — przekonuje Lech Strembski. 

Grze młodych piłkarzy przyglądali się trenerzy zespołów młodzieżowych elbląskiego klubu. I wypatrywali talentów.
— Mogę powiedzieć, że są tutaj przyszli kandydaci do gry w reprezentacji — mówił Lech Strembski. — Po pierwszych meczach wypatrzyliśmy już sześciu zawodników, którym zaproponujemy treningi w naszym klubie.

Wczorajszy turniej rozegrany w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej to dla nich początek być może poważniejszej przygody z piłką nożną. Wybrani wtedy przez nas chłopcy trenują u nas do dzisiaj — przekonują organizatorzy "Olimpijskiej Szkoły".

Młodym zawodnikom dopisywała wczoraj skuteczność. Tylko w 18 meczach grupowych strzelili 69 bramek! Piłkarskimi umiejętnościami popisywały się także... uczennice.
— Mam dwie dziewczyny w swoim zespole i bardzo dobrze sobie radziły — powiedział nam Krzysztof Machiński, opiekun drużyny SP w Gronowie Górnym. — Zajęliśmy czwarte miejsce w grupie. Jestem dumny z wszystkich.

Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali okolicznościowe koszulki z nazwą jego szkoły, herbem Olimpii i emblematem "Olimpijska Szkoła".
Turniej wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12, która w decydującym spotkaniu pokonała rówieśników z "czternastki" 5:1. Indywidualnie wyróżnieni zostali: Mateusz Korzeniewski (SP 18) uznany za najlepszego bramkarza, Kuba Apanowicz (SP 1) - król strzelców oraz Kuba Siedlecki (SP 12) uhonorowany tytułem najlepszego zawodnika.
Arkadiusz Kolpert

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB