Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zaprasza w swoje progi

2013-03-28 21:30:59 (ost. akt: 2013-03-28 17:18:30)
I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu

I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu

Autor zdjęcia: arch. szkoły

Jeszcze nie wiesz, co dalej po gimnazjum? I Liceum Ogólnokształcące, mieszczące się przy ul. Pocztowej 2, zaprasza w swoje progi. Klasy: medyczne, humanistyczno-językowe artystyczno-musicalowe, to tylko niektóre przykłady profili, w jakich mogą kształcić się młodzi ludzie.

Uczniowie, którzy marzą o studiach artystycznych - w szczególności o Wyższej Szkole Aktorskiej, Akademii Muzycznej - wydziale wokalno-aktorskim lub musicalowym oraz o Studium Wokalno-Aktorskim - mogą rozpocząć naukę w klasie artystyczno-musicalowej.

— Innowacja w tej klasie obejmuje zajęcia wokalno-emisyjne, warsztaty taneczne oraz aktorskie, przygotowujące do egzaminów wstępnych na różne kierunki studiów aktorskich — mówi Zofia Ostrówka, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu.


Chcesz zostać uczniem tej klasy? Trzeba pomyślnie przejść przesłuchania wstępne, które sprawdzą predyspozycje aktorskie, wokalne i taneczne kandydatów. Na tym profilu języka polskiego z retoryką, historii i języka angielskiego młodzież będzie się uczyła na poziomie rozszerzonym.

Nie tylko przyszli studenci studiów filologicznych, ale także wszyscy miłośnicy ojczystego języka mogą wybrać klasę o profilu humanistyczno-językowym. Program obejmuje naukę języków polskiego i angielskiego oraz historii lub WOS-u na poziomie rozszerzonym. Młodzież będzie mogła wybrać także przedmioty uzupełniające: łacinę dla pracowników, kulturę antyczną, łacinę dla humanistów lub konwersacje w języku angielskim.

Natomiast uczniowie klasy medycznej w zakresie rozszerzonym będą uczyli się biologii i chemii. Z przedmiotów uzupełniających mogą wybrać łacinę medyczną lub fizykę w medycynie. Na profilu biologiczno-chemicznym biologia i chemia również są na poziomie rozszerzonym.

Ci, którzy przyszłość swoją wiążą z przedmiotami ścisłymi, mogą od września rozpocząć naukę w klasie matematyczno-fizycznej z rozszerzonym językiem angielskim lub w klasie o profilu matematyczno-fizycznym z informatyką. Na poziomie rozszerzonym młodzież będzie uczyła się matematyki, fizyki, informatyki lub przedmiotów uzupełniających z zakresu informatyki.

Zmianie mogą ulec przedmioty realizowane w rozszerzeniu od II klasy (zależnie od deklaracji uczniów).
oprac. sw

Terminy rekrutacji
od 2 kwietnia do 21 czerwca - składanie podań

od 21 czerwca do 3 lipca - składanie dokumentów

5 lipca godz. 14 - ogłoszenie listy kandydatów
do
10 lipca (do godz. 14) - potwierdzenie woli nauki w I LO

11 lipca godz. 12 - ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB