Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Umowa PWSZ z wileńskim uniwersytetem

2013-03-29 08:10:00 (ost. akt: 2013-03-28 17:38:22)
PWSZ podpisała umowę z wileńskim uniwersytetem

PWSZ podpisała umowę z wileńskim uniwersytetem

Autor zdjęcia: arch. PWSZ w Elblągu

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu - prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk - podpisał kolejną umowę bilateralną w ramach europejskiego Programu „Uczenie się przez całe życie” ERASMUS z Mykolas Romeris University na Litwie. Umowa dotyczy wymiany studentów oraz kadry dydaktycznej z kierunku pedagogika pomiędzy Instytutem Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu i Wydziałem Polityki Socjalnej Mykolas Romeris University.

Wileński Uniwersytet od 1990 roku działał jako Akademia Prawa Litwy. Od 2004 roku uczelnia funkcjonuje pod obecną nazwą. Obecnie na terenie kampusu studiuje ponad 20 tys. studentów oraz pracuje 828 pracowników naukowych i 394 pracowników administracyjnych.

Na Uniwersytecie funkcjonują 2 instytuty oraz 6 wydziałów: Wydział Ekonomii i Finansów
Wydział Prawa, Wydział Polityki i Zarządzania, Wydział Bezpieczeństwa Publicznego, Wydział Informatyki Społecznej, Wydział Polityki Społecznej, Instytut Nauk Humanistycznych i Instytut Medycyny Sądowej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu od 2005 roku posiada Kartę Erasmusa przyznaną przez Komisję Europejską, która upoważnia do wnioskowania o fundusze europejskie na studia i praktyki zawodowe studentów oraz wyjazdy pracowników w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” Erasmus.

Uczelnia może się poszczycić realną współpracą z partnerami międzynarodowymi.
Współpraca ta została wypracowana poprzez przygotowywanie Uczelni i całego procesu dydaktycznego do procedury walidacyjnej, która umożliwiła rozszerzenie i zacieśnienie międzynarodowych kontaktów Uczelni.

Władze PWSZ w Elblągu bardzo cenią sobie współpracę międzynarodową, dlatego w podejmowanych działaniach kładą szczególny nacisk na podtrzymywanie istniejących kontaktów zagranicznych i pozyskiwanie nowych relacji z partnerami zagranicznymi.

Podstawą uczestnictwa PWSZ w Elblągu w Programie Erasmus są umowy bilateralne  podpisywane na każdy rok akademicki z europejskimi uczelniami partnerskimi, z którymi prowadzona  jest wymiana studentów, kadry dydaktycznej oraz pracowników administracji. Umowy te precyzują zarówno liczbę studentów i pracowników biorących udział w wymianie oraz czasokres ich pobytu za granicą.

Obecnie w ramach Programu Erasmus PWSZ w Elblągu posiada 18 umów partnerskich. W bieżącym roku akademickim w PWSZ w Elblągu studiują studenci zagraniczni: na kierunku Ekonomia – student z Károly Róbert Főiskola na Węgrzech, na kierunkach: budownictwo, mechanika i budowa maszyn - 9 studentów z Universidad de Castilla-La Mancha oraz 2 studentów z Universidad de Oviedo z Hiszpanii.
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą
PWSZ w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB