Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Bezpieczne święta. Kilka cennych porad

2013-03-29 09:06:46 (ost. akt: 2013-03-29 08:45:35)
Zdjęcie jest tylko ilustracją to tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją to tekstu

Autor zdjęcia: archowum GO

Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełniących służbę to czas wzmożonej pracy. Na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by mieszkańcy mogli czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne.

W okresie przedświątecznym wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, szczególnie na dworcach czy w centrach handlowych, pojawią się też policjanci. Oprócz tych umundurowanych czuwać będą także nieumundurowani wywiadowcy. Ich głównym celem jest wyłapywanie kieszonkowców. Ci ostatni wykorzystują tłok, który często sami tworzą, i nasze rozkojarzenie.

— Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Kiedy my świętujemy, nie świętują złodzieje.

Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej czy okien zasłoniętych w ciągu dnia. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi wiele czasu w drodze. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które pomogą nam bezpiecznie dojechać na święta.

— Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej — dodaje Nowacki. — Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach.

W tych dniach będzie również dużo więcej patroli ruchu drogowego oraz patroli z wideorejestratorami.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ela #1999453 | 89.76.*.* 25 maj 2016 20:44

    Ludzie niby sie zabezpieczaja, no a wlamywacze i tak maja sposoby by te zabezpieczenia obejsc. ja jak wyjezdzam gdzies na dłuzej to wlaczam w meszkaniu fotopułapke (kupiłam ja w Spy-center, model: GSMKAM-631) gdyby wykryla ruch w mieszkaniu dostalabym info na komorke

    odpowiedz na ten komentarz