środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Lód nadal trzyma
. Statki wypłyną później

2013-04-01 10:03:00 (ost. akt: 2013-04-01 10:02:58)
W tym roku statki armatora będą pływały zmienionymi trasami


W tym roku statki armatora będą pływały zmienionymi trasami


Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zimowa aura opóźni otwarcie tegorocznego sezonu rejsów Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. Pierwsze statki pasażerskie wypłyną w rejs nie jak początkowo planowano pierwszego kwietnia, ale dopiero pod koniec tego miesiąca.

Obecnie żegluga rozpoczęła sprzedaż biletów na rejsy od 20 kwietnia. Opóźnienie, jak informuje Jarosław Szostek, prezes zarządu żeglugi, jest spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i utrzymującą się pokrywą lodu na akwenach, po których miały pływać statki w tym sezonie. Jeśli pogoda się zmieni, odbędą się również wcześniejsze rejsy.

Należąca do gminy Ostróda żegluga obsługiwała dotychczas głównie trasy na Kanale Elbląskim. W tym roku statki armatora będą pływały zmienionymi trasami. To efekt remontu śluz i pochylni na kanale. Ten szlak wodny jest zamknięty już od października. W ciągu najbliższych dwóch, trzech lat ma przejść gruntowną rewitalizację.

W sezonie turystycznym, od kwietnia do października, rejsy będą się odbywały po sześciu trasach: Jezioro Drwęckie, Szlakiem Papieskim, Szlakiem Wikingów, Szlakiem Kanału Elbląskiego (z Ostródy do Miłomłyna), Na Falach Historii i Rzeką Nogat. Dwie ostatnie trasy są nowościami. Na Falach Historii obejmuje odcinek między Malborkiem a Białą Górą, kolejna - to krótkie rejsy spacerowe po Nogacie w okolicach malborskiego zamku.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB