Piątek, 2 grudnia 2022. imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Nie tylko Klaudia zmienia świat na lepszy

2013-03-29 17:07:01 (ost. akt: 2013-03-29 12:58:12)
Klaudia Kłosińska odebrała pamiątkową statuetkę z rąk burmistrza Wieslawa Śniecikowskiego podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pasłęku

Klaudia Kłosińska odebrała pamiątkową statuetkę z rąk burmistrza Wieslawa Śniecikowskiego podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pasłęku

Autor zdjęcia: archiwum UM w Pasłęku

Gimnazjalistka Klaudia Kłosińska będzie reprezentowała Pasłek w ogólnopolskich eliminacjach konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Pasłęczanie po raz pierwszy uhonorowali młodych wolontariuszy, którzy na co dzień udowadniają, że można czerpać radość z pomagania słabszym i czynienia świata lepszym.

Klaudia Kłosińska jest uczennicą klasy II e Gimnazjum nr 2 w Pasłęku. Niedawno dowiedziała się, że będzie reprezentowała Pasłęk w ogólnopolskich eliminacjach konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.
— Dlaczego akurat ja? Jestem wolontariuszką w schronisku dla zwierząt. Jako harcerka biorę udział w zbiórkach żywności dla ubogich, prowadzonych przez stowarzyszenie Jutrzenka. Po prostu lubię pomagać innym. Ale czy to jest coś takiego nadzwyczajnego? Z drugiej strony jestem zadowolona, że ktoś docenił to co robię i co sprawia mi prawdziwą radość. Oczywiście mam tremę przed ogólnopolskimi eliminacjami, ale myślę, że sobie poradzę.

W towarzystwie zwierząt
Klaudia nie wyobraża sobie życia bez czworonożnych przyjaciół. Odkąd pamięta zwierzęta zawsze były jej codziennymi towarzyszami. Na konia pierwszy raz wsiadła, gdy miała 4 lata. Jeździectwo stało się jej prawdziwą pasją. W domu ma rybki, dwa żółwie, chomika Tilkę, królika Kima, sznaucerka miniaturkę Aramisa i kundelka Amora.
— Amor przyplątał się się do nas pewnego dnia i już z nami został — mówi Klaudia Kłosińska. — Kocham wszystkie zwierzęta. Żałuję, że nie mogę mieć żadnego kotka, bo jestem na nie uczulona. Ale marzę o jeszcze jednym piesku...
Klaudia chciałaby przygarnąć sunię Sindy z pasłęckiego schroniska Psi Raj. Ale to nie tylko od niej zależy. Dziewczyna od roku jest tam wolontariuszką.
— W internecie przeczytałam o pieskach, które tęsknią za towarzystwem człowieka i czekają na nowe domy — mówi Klaudia. — Pierwszy raz zaprowadziła mnie tam mama. Od razu wiedziałam, że jest to miejsce dla mnie.

Pieski na nią czekały
Klaudia była przekonana, że psy na nią czekały. Teraz odwiedza je w każdej wolnej chwili.
— Tego uczucia, gdy pieski cieszą się na mój widok nie da się z niczym porównać — mówi dziewczyna. — Chodzę z nimi na spacer, karmię je, czeszę, gdy jest taka potrzeba. I jak wszystkie osoby związane ze schroniskiem, na wszelkie sposoby szukam dla nich nowych domów.
Klaudia przyznaje, że rozstania z zaprzyjaźnionymi czworonogami nie są łatwe.
— Ale wiem, że nowy dom to najlepsze, co może je spotkać — podkreśla wolontariuszka.
Klaudia już dzisiaj wie, że swoje zawodowe życie też zwiąże ze zwierzętami.
— Na pewno wybiorę jakiś kierunek studiów związany z zoologią — zapowiada dziewczyna.
gog


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stowarzyszenie 'Jutrzenka" #1040730 | 78.8.*.* 1 kwi 2013 12:34

    Tak to są wspaniali młodzi ludzie.Nie zawsze są najlepszymi uczniami/dlatego niedoceniani są przez nauczycieli/ ale mają wspaniałe,otwarte serducha na biedę,krzywdę,nietolerancje .Zawsze gotowi do pomocy innym potrzebującym czy to ludziom czy zwierzętom. Zawsze możemy na nich liczyć.Gratulacje i podziękowania za pracę w wolontariacie!Dziękujemy i gratulujemy również rodzicom tych wspaniałych wolontariuszy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz