Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Oni dużo wiedzą o Londynie

2013-04-01 14:09:37 (ost. akt: 2013-04-01 12:51:49)
Reprezentacja z gimnazjum w Milejewie

Reprezentacja z gimnazjum w Milejewie

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska

Aleksandra Jankowska, uczennica gimnazjum w Milejewie, zajęła pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Londynie zorganizowanym w Elblągu. Do rywalizacji przystąpiło 27 gimnazjalistów, którzy zmierzyli się z testem zawierającym 30 pytań.

W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z powiatu elbląskiego, braniewskiego i Elbląga.

Z trzyosobową grupą przyjechała Dagmara Kanafa, nauczycielka języka angielskiego w gimnazjum w Milejewie. — Mam kilkanaście takich perełek. Spośród nich musiałam wybrać tylko trzy osoby na konkurs. Ciężko było, ale myślę że mój wybór był dobry — powiedziała nam przed ogłoszeniem wyników.

Konkurs wygrała Aleksandra Jankowska z gimnazjum w Milejewie, która zdobyła 26 pkt. na 30 możliwych. Przyznano dwa drugie miejsca. Zajęły je uczennice z gimnazjum w Wilczętach: Klaudia Juszczak i Agnieszka Adamczuk. Obie uczennice uzyskały po 24 punkty. Były też dwa trzecie miejsca. Zajęły je: Natalia Gidrewicz z gimnazjum w Milejewie oraz Oliwia Kordel z gimnazjum nr 3 w Elblągu. Obie uczennice zdobyły po 23 pkt.
— Myślałam, że konkurs będzie trudniejszy, nastawiałam się na więcej dat — mówi Aleksandra Jankowska.
— Pytania były różne, dotyczące rodziny królewskiej, historii Londynu, miejsc charakterystycznych tego miasta — mówi Ewelina Skoczylas. — Większość pytań była trudna, podchwytliwa, na przykład jedno z nich dotyczyło założenia sieci kanalizacyjnej w Londynie.
Uczniów nagrodzono dyplomami, książkami do nauki języka angielskiego, koszulkami, bonami, które mogą zrealizować w księgarni.
kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dumna #1385993 | 78.9.*.* 30 kwi 2014 18:13

    Gratuluję uczniom , Pani przygotowującej dzieci do konkursu oraz szkole, w której zawsze coś się dzieje. Tak trzymajcie!!! Pozdrawiam.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Deta #1044254 | 79.187.*.* 5 kwi 2013 06:46

    Mateuszku! Gratuluję i trzymaj tak dalej....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz