Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Dotknij Teatru w Gimnazjum nr 4

2013-04-03 21:34:27 (ost. akt: 2013-04-03 14:49:51)
Na koniec happening wszyscy mogli na pamiątkę odcisnąć swoje dłonie na tablicy

Na koniec happening wszyscy mogli na pamiątkę odcisnąć swoje dłonie na tablicy

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 4

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru” Zespół Teatralny „Podaj dalej” z Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 przygotował happening pod takim właśnie tytułem z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Artystyczne działania gimnazjalistów z naszej szkoły wpisały się w cykl imprez odbywających się w mieście podczas tygodnia poprzedzającego Międzynarodowy Dzień Teatru.

Młodzi artyści do udziału w happeningu zaprosili grupę koleżanek i kolegów z różnych klas. Przygotowali dla nich między innymi krótką scenkę ze „Śpiącej królewny” Sławomira Mrożka oraz dramę pt. „Początek”. Inscenizacja ta oparta na umownych znakach miała za zadanie rozbudzić wyobraźnię widzów. Każdy więc interpretował ją inaczej. Organizatorzy zadbali o to, by widz od początku był zarówno obserwatorem jak i uczestnikiem happeningu. Już od pierwszych chwil gimnazjaliści byli zaintrygowani i ciekawi tego, co stanie się za moment.

Na koniec wszyscy mogli „Dotknąć Teatru”, czyli na pamiątkę odcisnąć swoje dłonie na tablicy z tak brzmiącym hasłem. Wiemy, że sympatyków teatru w naszej szkole nie brakuje, obiecujemy więc przygotowywać dla nich więcej niespodzianek.
Bożena Balbuza

Źródło: Dziennik Elbląski