Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Nowa firma kontroluje bilety w komunikacji miejskiej

2013-04-05 16:03:48 (ost. akt: 2013-04-05 12:58:30)
Od 2 kwietnia kontrolą biletów w Elbląskiej komunikacji zajmuje się TBW spółka z o.o. z siedzibą w Janusznie

Od 2 kwietnia kontrolą biletów w Elbląskiej komunikacji zajmuje się TBW spółka z o.o. z siedzibą w Janusznie

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Od 2 kwietnia kontrolę biletów w pojazdach komunikacji miejskiej, oprócz pracowników zatrudnianych przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu, prowadzi firma TBW spółka z o.o. z siedzibą w Janusznie.

Jak informuje ZKM, wybrana nie tak dawno firma zajmie się także windykacją i egzekucją należności z tytułu jazdy bez ważnego biletu. TBW ma swoje biuro w Elblągu, przy ul. Sukienniczej 1/2. Biuro czynne jest w poniedziałek w godz. 9–17, a od wtorku do piątku w godz. 8–16.

ZKM jednocześnie przypomina, że według obowiązujących w miejskiej komunikacji zbiorowej przepisów, pasażerowie mogą odbywać podróż wyłącznie na podstawie ważnych dokumentów przewozu, takich jak: okresowy bilet elektroniczny zapisywany na Elbląskiej Karcie Miejskiej (EKM); EKM z zapisanymi uprawnieniami do przejazdów bezpłatnych lub dokument poświadczający uprawnienie do przejazdu bezpłatnego; poprawnie skasowany jednorazowy bilet papierowy; bilet wykupiony przy użyciu telefonu komórkowego.

W przypadku korzystania z biletów ulgowych innych niż zapisywane na imiennych Elbląskich Kartach Miejskich, konieczne jest posiadanie przy sobie dokumentu poświadczającego prawo do ulgi.

Natomiast od 13 kwietnia wznowione zostanie funkcjonowanie sezonowej linii nr 30 w kierunku ogrodów działkowych na Bielanach. Na wniosek pasażerów, funkcjonowanie linii zostanie wydłużone do dnia 27 października 2013 r.

W rozkładzie linii nr 30 w tym sezonie wprowadzone zostaną następujące zmiany:
od 13 do 30 kwietnia – autobus kursować będzie w godzinach 8.30-19; od 1 maja do 29 września – autobus kursować będzie w godzinach 7.45-21; od 30 września do 13 października - autobus kursować będzie w godzinach 8.30-19; a od 14 do 27 października – autobus będzie kursować Tylko w czwartki, piątki, soboty i niedziele, w godzinach 8.30-19.

Zmiany zostały wprowadzone na wniosek członków Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Rozkład jazdy będzie wywieszony na przystankach do dnia 13 kwietnia. W kolejnych okresach funkcjonowania linii, rozkład jazdy będzie na bieżąco aktualizowany.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski