środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Start Elbląg - Piotrcovia 26:24. "Cenne zwycięstwo". Film!

2013-04-06 18:28:11 (ost. akt: 2013-04-07 21:00:12)
Start - Piotrcovia

Start - Piotrcovia

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały dzisiaj Piotrcovię 26:24 (15:11) i zrobiły milowy krok w kierunku pozostanie w superlidze. W drugiej połowie szwankowała gra w ataku, ale... - Najważniejsze jest, że odniosłyśmy bardzo cenne zwycięstwo - mówiła Justyna Stelina, trener Startu.

Piłkarki ręczne Startu podczas sobotniego meczu lepiej spisywały się w pierwszej połowie, po której schodziły do szatni prowadząc 15:11. Po wznowieniu gry kłopoty zaczęły się od 40. minuty.

Piotrkowianki poczuły, że mogą jeszcze odwrócić losy tego spotkania. Powoli, systematycznie odrabiały straty. Dwukrotnie przegrywały już tylko dwiema bramkami (18:20 i 19:21), ale w tych momentach więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, a bardzo cenne bramki rzucały Katarzyna Cekała i Monika Aleksandrowicz. Ta pierwsza w sumie zdobyła dla Startu aż osiem bramek.
- Nie liczyłam podczas meczu ile rzuciłam bramek, ale cieszę się, że moja skuteczność była o wiele lepsza niż w poprzednich meczach - powiedziała po meczu 25-letnia skrzydłowa. - Wygrałyśmy i z tego należy się cieszyć. Jutro nikt nie będzie pamiętał stylu, najważniejsze jest to, że mamy 2 punkty - dodała.

Tego samego zdania po meczu była trener Startu Justyna Stelina.
- To był trudny mecz. Wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo. Wszystko mogło jednak potoczyć się inaczej, ale znowu nadeszła ta słynna 40 minuta, po której dziewczyny przestały podejmować próby rzucania na bramkę z akcji - podsumowała. - Pierwszą połowę zagrały nieźle. Są trochę zmęczone treningami, bo musiały przygotować się na sześć meczów. Spodziewałam się, że nogi mogą być ciężkie. Wreszcie fajnie dziewczyny zagrały w obronie, a atak dopracujemy. Cały zespół zasłużył na pochwały, odniósł bardzo cenne zwycięstwo. O stylu nikt nie będzie pamiętał, a dla nas najważniejsze jest w tej chwili utrzymanie w lidze i wygranie wszystkich spotkań.

Drugi mecz grupy spadkowej (o miejsca 9-12) Sambor Tczew - Ruch Chorzów odbędzie się w niedzielę o godz. 17.
AKT

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo

EKS Start Elbląg 26:24 Piotrcovia Piotrków Tryb.

Sprawdź relację live »

Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:24 (15:11)
Start: Kędzierska, Dzhukeva - Pesel, Matouskowa 1, Białoszewska 3, Cekała 8, Wolska 1, Jędrzejczyk, Szymańska 6, Aleksandrowicz 3, Konefał, Klonowska, Karwecka 3, Woronko, Zoria 1. Kary: 12 min
Piotrcovia: Jurkowska, Skura - Rol 3, Sobińska, Mielczewska 4, Waga 6, Cieślak, Kopertowska 1, Szafnicka 4, Wypych 5, Olek, Sadowska, Krzysztoszek 1. Kary: 10 min

Justyna Stelina, trener Startu: Nadeszła ta słynna 40 minuta


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB