Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Konfrontacje taneczne w maju w Światowidzie

2013-04-08 09:14:13 (ost. akt: 2013-04-08 09:26:27)
Konfrontacje taneczne odbędą się 11 maja

Konfrontacje taneczne odbędą się 11 maja

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

Hip – hop, modern jazz, disco – dance, czyli Konfrontacje Taneczne odbędą się w sobotę, 11 maja w CSE "Światowid". Już teraz duety, formacje i mini formacje mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w zawodach.

Konfrontacje to zawody pełne energii i kolorytu. W tym roku odbędą się po raz czternasty. Od początku cieszą się dużą popularnością.

– Od stycznia do biura dzwonią uczestnicy z ubiegłych lat – mówi Joanna Karpiuk z CT "Promyk" – Oznacza to, że nasz turniej jest znany i ceniony. Co roku na Konfrontacje przyjeżdżają krajowe zespoły, na przykład z Białegostoku, Olsztyna, Gdańska. Już od dzisiaj mogą zgłaszać się uczestnicy. Zachęcamy ponieważ w tym roku mamy bardzo ciekawy skład jury, również atrakcyjny dla publiczności.

Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: do lat 11, 12 – 15 lat oraz powyżej 15 lat. Do udziału zapraszamy duety, formacje, mini formacje specjalizujące się w hip – hopie, disco dance oraz innych formach tanecznych.

Podczas turnieju, trzyosobowe jury oceniać będzie choreografię, technikę taneczną, a także wyraz artystyczny zaprezentowanego układu. Ostatecznie spośród uczestników wyłonieni zostaną zwycięzcy, a pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii i stylu uhonorowane zostaną pucharami i nagrodami.

Karty zgłoszenia wraz z załącznikiem do ZAIKS-u można składać do 2 maja: mailem: promyk@swiatowid.elblag.pl, faksem (55) 611-01-30 lub korespondencyjnie na adres: Centrum Tańca "Promyk" ul. Browarna 80, 82-300 Elbląg. Szczegółowy program imprezy dostępny będzie 8 maja. Regulamin turnieju wraz z kartą zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej CT Promyk.
Edyta Jasiukiewicz
rzecznik CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski