Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Napisali do nas: Zuchy z elbląskiego hufca przywitały wiosnę

2013-04-10 09:30:45 (ost. akt: 2013-04-10 09:32:53)

Autor zdjęcia: arch.hufca

Coroczną tradycją naszych zuchów jest witanie wiosny poprzez poszukiwanie zaginionego żuczka. W tym roku dzieci również wyruszyły na poszukiwania, jednak ich dodatkowym zadaniem było przepędzenie zimy.

W minioną sobotę w Bażantarni odbył się Rajd Wiosenny „Żuczek”. Chociaż aura była iście zimowa, naszym uczestnikom nie zabrakło chęci i determinacji w odnajdywaniu wiosennych oznak.

Na początek organizatorka przedsięwzięcia, dh. Paulina Kociołkowska zaproponowała zuchom wspólne pląsy i zabawy. Następnie w odstępach kilkuminutowych każda gromada wyruszała w drogę. Trasę wyznaczała zielona bibuła, chociaż niekiedy trudność sprawiało nam jej znalezienie.Podczas rajdu, na dzieci czekały różne, ciekawe zadania, np. rzucanie śnieżkami w ciągu 10 sekund w sprzymierzeńców zimy, pokolorowanie farbkami motyla przy użyciu palców, przygotowanie wiosennych okrzyków czy odnajdywanie zaszyfrowanej wiadomości.
— Dzieci świetnie się bawiły, bardzo dobrze radziły sobie w trakcie realizacji zadań, a co ważne, w tym dniu wiosennych promieni słońca nam nie brakowało — mówi dh. Paulina, organizatorka rajdu.

Po wykonaniu zadań i odnalezieniu „Żuczka” zuchy wspólnie pląsały przy ognisku, piekły kiełbaski i inne przysmaki.Każda gromada, która wzięła udział w wydarzeniu została nagrodzona za swój wysiłek.Teraz mamy nadzieję, że zima już tak szybko do nas nie wróci i że będziemy mogli cieszyć się wiosną przez długi czas.
Dh. Cecylia Kacprzak

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB